Zajtra v Slovnaft Cupe Ružomberok v Lipanoch

Zajtra v Slovnaft Cupe Ružomberok v Lipanoch

RedakciaŠport14.9.2020

V 2. kole Slovnaft Cupu zajtra (15. septembra) futbalisti MFK Ružomberok sa predstavia na ihrisku momentálne druhého tímu III. ligy skupiny východ ŠK Odeva Lipany. Stretnutie má výkop o 16. hod.

Ideme konečne pretrhnúť našu čiernu sériu. Vlani sa nám to podarilo práve v pohárovom zápase v Martine. Radi by sme si v Lipanoch peknú spomienku oprášili,“ vyhlásil tréner Ruže Ján Haspra, ktorý v mestečku, ležiacom v Sabinovskom okrese, nečaká žiadnu ľahkú partiu. „Duel musíme zobrať maximálne vážne, tak, akoby išlo o fortunaligové body. V atypickom prostredí nás čaká náročný zápas. Lipany majú šikovne poskladané mužstvo a hlavne doma vedia byť nepríjemným súperom. Čo sa týka zostavy, dostanú príležitosť aj hráči, ktorí nenastúpili v sobotu v Dunajskej Strede,“ doplnil kouč MFK. Lanský finalista domácej pohárovej súťaže zajtra len vstupuje do jej edície 2020/2021.

Už v 3. kole Slovenského pohára, po víťazstvách nad Rakytovcami (4:2)a v Nižnej (3:2), je účastník V. ligy OŠK Bešeňová. V stredu (16. septembra) Bešeňovci o 16. hod. privítajú druholigový MŠK Púchov. „Pred dvomi rokmi si chalani zahrali proti účastníkovi najvyššej súťaže Michalovciam (0:6). Teraz nás čaká ďalší silný súper, ktorý sa nachádza o niekoľko poschodí vyššie. Pre mužstvo je to sviatok, nie bežná vec. Ide o to, aby sme si to užili a schuti si zahrali,“ rozprával pre náš portál hrajúci tréner lídra V. ligy Jozef Kapláň, ktorého sme podpichli, či by sa pri termálnych jazerách nemohlo zrodiť i nejaký nečakaný výsledok. „K dispozícii bude Štefan Zošák, takisto je pripravený náš najlepší strelec Mário Almaský, sľúbil sa aj Marek Sapara a uvidíme ako na tom zdravotne bude Miroslav Božok, ktorého kvári menšie zranenie. Máme mužstvo azda aj na prekvapenie, no do zápasu pôjdeme skromne, hlavne ukázať, čo vieme.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia