Zajtra v Trnave ide o Európu

Zajtra v Trnave ide o "Európu"

RedakciaŠport16.7.2020

Najprv mali spoločné raňajky, po nich si na štadióne zbalili veci, aby vzápätí autobusom nabrali smer Hlohovec, kde prespia v hoteli Jeleň. Zajtra (17. júla) totiž na Štadióne Antona Malatinského čaká ružomberských futbalistov finálový duel baráže o pohárovú Európu proti miestnemu Spartaku.

V utorok, hneď po našom zápase s Michalovcami, sme sa všetci odobrali do jedného podniku a v televízii sme si pozreli druhé barážové stretnutie Trnavy proti Trenčínu. Včera chlapci len ľahko trénovali, dnes o šestnástej hodine majú predzápasovú tréningovú jednotku na ihrisku v Malženiciach. Nuž a zajtra príde deň ´D´. Ak ho mužstvo zvládne, budeme účastníkmi Európskej ligy,“ podotkol pred odchodom tréner futbalovej Ruže Ján Haspra.

Po koronapauze to bude už desiaty súťažný duel futbalistov spod Čebraťa. Takú porciu neabsolvoval žiadny tím z 12 – členného fortunaligového pelotónu. „Na jar bolo niekoľko najdôležitejších zápasov, no tento je posledný a bez možnosti akejkoľvek opravy. Dúfam, že dopadne dobre a Ružomberok opäť bude štartovať v európskej pohárovej súťaži. Recept je jediný – bojovať, behať, byť odvážny a veriť si. Máme na to, aby sme Trnavu, hoci v domácom prostredí, zdolali. Trikrát sme v tejto sezóne so Spartakom prehrali, raz sa to musí zlomiť,“ dal sa počuť gólman MFK Matúš Macík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia