Zajtra vo FL: Skalica - Ružomberok

Zajtra vo FL: Skalica - Ružomberok

RedakciaŠport7.4.2023

Zajtra v 4. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o 7. - 12. miesto sa ružomberskí futbalisti predstavia v Skalici. Stretnutie na Záhorí má výkop o 18. hod.

Pôjde o duel tretieho a prvého tímu dolnej „šestky“, pričom medzi mužstvami je 11 – bodový rozdiel. V základnej časti súťaže Ružomberok ovládol obe stretnutia 2:0. „Pred nami je cieľ získať ďalšie víťazstvo. V jeseni naše tri body sa nerodili ľahko. Takisto zajtra očakávam ťažký zápas. O to viac, že v tejto časti súťaže má Skalica nového trénera, pod ktorým sa mužstvu herne i výsledkovo celkom darí. Tiež ide o iný tím než v jeseni. Uvidíme, ako mužstvu budú vychádzať niektoré veci, ktoré sme si pripravovali počas týždňa. Ak chalani všetko zvládnu a pridajú efektivitu, mali by sme byť úspešní,“ rozhovoril sa ružomberský kouč Peter Struhár.

V skalickom klube zima priniesla niekoľko udalostí. Na trénerskom poste skončil Juraj Jarábek a nahradil ho Pavol Majerník. Tiež k viacerým zmenám prišlo v hráčskom kádri. V kolónke príchodov je aj meno exružomberčana Adama Moronga. Už dlhšie zeleno-biely dres oblieka, momentálne kapitán mužstva Martin Nagy, ktorý desať sezón odkrútil pod Čebraťom.

V predchádzajúcom kole si oba tímy priviezli po bode z ihrísk súperov, Skalica zo Zlatých Moraviec (0:0) a Ružomberok z Michaloviec (2:2), kde však mu skôr dva body uleteli, keďže vyrovnávajúci gól dostal na konci poslednej, tretej minúty nadstaveného času. „Predovšetkým hráči by si z tohto stretnutia mali zobrať poučenie. Nebol to prvý zápas, v ktorom sme v samom závere nechali ujsť body. Oni si musia spytovať svedomie. Pred začiatkom duelu v Michalovciach sme si vraveli, že koncentrácia na ihrisku musí vydržať aj 95 min. Navyše, ani jeden gól do našej siete nemusel padnúť, oba išli na vrub individuálnych chýb. Pri druhom to bol reťazec zaváhaní, prehratý súboj, neodkopnutá lopta atď. To sa nesmie stávať,“ doložil Peter Struhár.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 9:4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia