Zajtra vyvrcholí futbalový Slovnaft Cup

Zajtra vyvrcholí futbalový Slovnaft Cup

RedakciaŠport7.7.2020

Už zajtra (8. júla) je na programe 51. finále Slovenského pohára vo futbale. Na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave ho (od 18. hod.) zaobstarajú tímy Slovana Bratislava a MFK Ružomberok.

Títo súperi sa v záverečnom dueli Slovnaft Cupu stretli aj pred dvomi rokmi v Trnave a po víťazstve 3:1, trofej získali „belasí“. Zo súčasného kádra MFK vtedy na Štadióne Antona Malatinského nastúpili Matúš Macík, Ján Maslo, Dalibor Takáč a Štefan Gerec. „Pre nás všetkých to bol sviatok, stretnutie malo skvelú kulisu. Slovan do zápasu lepšie vstúpil, ujal sa aj vedenia Šporarom. Po prestávke výšil na 2:0, nás sa podarilo zareagovať kontaktným gól, no vzápätí sme inkasovali aj tretíkrát. Potom sme už finále nedokázali zdramatizovať,“ oprášil spomienku na vyvrcholenie národnej pohárovej súťaže vtedajší aj súčasný kapitán Ruže Ján Maslo.

Suverénne najskúsenejší muž v tíme trénera Jána Haspru si plne uvedomuje, že favoritom finálového súboja je už nový majster z Tehelného pola, no o všetkom sa rozhodne na zelenom trávniku. „Neviem, či by v prípade nášho úspechu išlo o veľký zázrak, veď tvrdo, pracujeme, trénujeme a aj samotný postup je výsledkom odvedenej roboty,“ vravel 34 – ročný stopér. „Určite aj Slovan sa dá zdolať, hoci disponuje obrovskou kvalitou. Základom musí byť stopercentná defenzíva, zaváranie priestorov vzadu a naše protiútoky.“

Čo sa týka receptu na bratislavký tím, v podobnom duchu sa vyjadril aj útočník MFK Martin Regáli. „Poctivá hra a efektivita vpredu, to sú cesty k menšej senzácii. Čaká nás mimoriadne ťažký súper. S Michalovcami som už hral semifinále Slovenského pohára, keď nás vyradila Žilina. Toto však bude najväčší zápas v mojej hráčskej kariére.“

„Hasprovci“ v aktuálnej sezóne vo Fortuna lige so Slovanon odohrali tri kvalitné partie, v ktorých im nevyšli koncovky. Doma v 84. min. inkasovali vyrovnávajúci gól a pri Dunaji dvakrát prehrali 0:1, keď o nulu vzadu prišli v 88., resp. v 89. min. „Nebezpečné by bolo uspokojiť sa, že sme trikrát s bratislavským tímom držali krok. Slovan je Slovan. Od začiatku až do konca musíme byť maximálne zodpovední,“ dodal Regáli.

Ružomberská výprava do slovenskej metropoly vyrazila dnes ráno o pol ôsmej autobusom. O 16. hod. mužstvo na Tehelnom poli absolvovalo tréningovú jednotku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia