Základný kameň novej tradície pod vysokou sieťou

Základný kameň novej tradície pod vysokou sieťou

RedakciaŠport6.1.2020

Mladučký Volejbalový klub One Ružomberok, ktorý v minulom roku sympatickým a ráznym spôsobom odpálil svoju ambíciu opäť vrátiť centrum dolného Liptova pod vysokú sieť, v nedeľu (5. januára) v telocvični Základnej školy Klačno pripravil nultý ročník Memoriálu Dávida Šváru a Jána Riečického.

Bol to prvý krok štartu novej tradícii. Takto si chceme pravidelne pripomínať pamiatku dvoch mladých nádejných volejbalistov, ktorí príliš rýchlo odišli z tohto sveta. Už je tomu dvadsaťsedem rokov, čo tragicky na bicykli zahynul Janko Riečický. Pred vyše dvomi rokmi svoj boj so zákernou chorobou zase prehral Dávid Švára,“ rozprával predseda VK One Ružomberok Tomáš Varga.

Organizátori zvolili zaujímavý model, turnaj vypísali pre mix družstvá, ktoré pozostávali zo štyroch mužov a dvoch žien. „Chceme, aby naše podujatie spájalo súčasných, či bývalých ružomberských volejbalistov. Rovnako výkonnostných ako rýdzich amatérov. A nielen jednotlivcov, no i celé rodiny, bez rozdielu veku a pohlavia,“ vysvetľoval Varga.

Desať tímov vyskaladných z príslušníkov mladej zmeny i zrelých hráčov, či volejbalových matadorov, si najprv zmerali sily v dvoch skupinách a potom prišlo na rad semifinále. Prvenstvo patrilo TJ Máj Černová s kapitánom Vladimírom Švárom, otcom zosnulého Dávida. „Bol to celodenný maratón, začínali sme ráno o ôsmej a končili o 18:30 hod. Akcia sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom, čo do budúcna je pre nás povzbudzujúce a zároveň zaväzujúce,“ dodal hlavný hostiteľ Tomáš Varga.

Poradie: 1. TJ Máj Černová (kapitán Vladimír Švára), 2. Likavka Wolley team (Miroslav Klíma), 3. Rbk mix (Stanislav Novák), 4. VK One Ružomberok tréneri (Tomáš Varga), 5. ZŠ sv. Vincenta (Gabriela Janovcová), 6. ZŠ Zarevúca (Miroslav Štrof).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia