Založili futbalovú akadémiu

Založili futbalovú akadémiu

RedakciaŠport11.1.2021

Hoci ešte do leta je ďaleko, trojica mladých trénerov MFK Ružomberok a zároveň pedagógov na miestnych „zéeškách“ Tadeáš Lacko, Samuel Lacko a Tomáš Pažítka už spustila svoj projekt. Ide o TST futbalovú akadémiu, ktorej názov vyskladali počiatočné písmená jej protagonistov.

Naša organizácia si kladie za cieľ podporiť rozvoj futbalu nielen v Liptove, ale i v susednej Orave,“ rozhovoril sa T. Lacko. „Vidíme, že futbal v našich obciach je na ústupe. Opäť chceme vzbudiť u ´decák´ oň záujem. Dva kempy, ktoré v júli pripravujeme v Liptovskom Jáne, majú byť len začiatkom našej cesty. Postupne chceme nadviazať spoluprácu s dedinami, aj s takými, kde nefungujú futbalové kluby, prípadne nemajú vlastnú mládež. Svoje služby ponúkneme i obciam, ktoré sa o najmladšiu zmenu starajú. Keď nebudú chodiť deti za nami, budeme chodiť my za nimi. V minulosti bola veľká česť prepracovať sa z dedinského prostredia do ružomberského alebo mikulášskeho klubu. V dnešnej dobe, akoby sa takáto ambícia vytratila. Neskôr sa chceme orientovať tiež na organizáciu miniturnajov. Chlapci a dievčatá potrebujú mať nejakú motiváciu, inak ich neudržíme,“ vysvetľoval T. Lacko.

Prvý kemp (4. - 9. júla 2021) je adresovaný žiackej kategórii (chlapcom a dievčatám roč. nar. 2010 – 2007) a druhý prípravke (chlapci a dievčatá roč. nar. 2014 – 2011).

Na Slovensku počas letných mesiacov organizátori spúšťajú takéto formáty v rôznych lokalitách. Čo sa týka Liptova a Oravy ide o prvú lastovičku. A ako už bolo povedané, nepôjde iba o dva turnusy a dosť. Trio mladých trénerov s UEFA licenciou s Liptovským Jánom spája nádeje ako s odrazovým mostíkom pre ďalšiu spoluprácu. Mal by to byť začiatok novej etapy poteru „koženej“ v regióne.

Už sa nám začínajú ľudia ozývať a pýtajú sa, čo nás len teší, dodal T. Lacko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia