Záložník MFK si už nevedel vybaviť poslednú gólovú trefu

Záložník MFK si už nevedel vybaviť poslednú gólovú trefu

RedakciaŠport25.10.2020

Po viac než dvoch rokoch sa ružomberský stredopoliar Matej Kochan aj gólovo pripomenul. Predchádzajúci záznam je spätý s 20. októbrom 2018, keď hráč skóroval v stretnutí proti Seredi (1:3) na nitrianskom štadióne.

Veru, už si ani nepamätám na posledný gól, lenže dlho som nehral kvôli zdravotným problémom,“ uviedol Kochan, ktorý v súťažnom ročníku 2019/2020 naskočil akurát do dvoch „majstrákov“ a v nich si pripísal len skromných 42 minút.

V sobotu vyrovnávajúcim nástrelom v súboji so Žilinou rodák z Brezna osem minút pred naplnením riadneho hracieho času zdvihol ružomberskú zástavu. „Po štandardke sa lopta poodrážala a skončila presne tam, kde som ju čakal. Stačilo ju len doraziť do siete,“ priblížil Matej dôležitý zápasový okamih.

Liptáci druhý raz v priebehu týždňa sa blysli parádnym obratom. Rovnaký výsledok dosiahli aj v predchádzajúcom kole v Senici, keď ešte v 87. min. prehrávali 0:1. „Stalo sa nám to druhý raz po sebe, čo sme si nechali streliť zbytočný prvý gól po štandardnej situácii. Za svojim cieľom sme išli až do konca, v druhom polčase sa hralo len na jednej, súperovej ´polke´. Tiež celkove sme boli lepším mužstvom, takže výsledok je zaslúžený. Podľa mňa, predovšetkým fyzicky sme prevalcovali Žilinu. Tá po zmene strán vôbec nedokázala udržať loptu vpredu. Z našej prevahy sa zrodilo veľa šancí, kopec strieľaných centrov, či 21 rohových kopov,“ prešiel Kochan k samotnému stretnutiu.

Sedem kôl ružomberskí futbalisti čakali na prvý trojbodový zásah (s Michalovcami – 4:0). Potom prišiel výbuch na Slovane (0:5) a za ním deväťbodová minišnúra. „Začiatok sezóny sme mali zlý. Teraz sa tešíme z troch víťazstiev v rade, ale nesmieme prestať makať. Všetci dobre vieme, aká je tabuľka vyrovnaná. Stačí, že prehráte dva zápasy po sebe a hneď ste na inom konci. Určite musíme popracovať aj na ofenzívnych štandardkách. Proti Žiline sme ich mali naozaj neúrekom,“ dodal Matej Kochan, ktorý centra dolného Liptova prestúpil v júni 2017 z Podbrezovej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia