Zámka na futbalovom stánku pod Čebraťom

Zámka na futbalovom stánku pod Čebraťom

RedakciaŠport15.3.2020

Ružomberskí futbalisti, ktorí sa naposledy stretli vo svojej kabíne vo štvrtok (12. marca), aby absolvovali spoločnú tréningovú jednotku, zostávajú budúci týždeň doma.

Hráči nezavítajú na štadión, dostali pokyny, podľa ktorých sa majú individuálne pripravovať. Pri zhlukovaní sa ľudí je oveľa väčšia možnosť nákazy,“ uviedol tréner ružomberského fortunaligistu Ján Haspra.

Pôvodne pod Čebraťom uvažovali v pondelok (16. marca) pokračovať v tréningovom procese, ale mimoriadny stav kvôli pandémii spôsobenej koronavírusom, „nóty“ A mužstva zmenil. „Situácia je veľmi vážna a tak sme k nej museli aj pristúpiť. Celkove je to niečo hrozné, myslím si, že celá Európa zobrala šírenie koronavírusu veľmi laxne. V Číne hneď na začiatku urobili drastické opatrenia, ktoré priniesli svoje ovocie. Dávam si otázku, koľko nám bude trvať, aby epidémia začala byť na ústupe. Ďalšie naše kroky budú nadväzovať na nariadenia vlády a rozhodnutia Slovenského futbalového zväzu a Únie ligových klubov (ÚLK),“ vravel ďalej Haspra.

ÚLK, podľa posledného vyjadrenia jej prezidenta Ivana Kozáka, stále žije v nádej, že súťažný ročník 2019/2020 Fortuna ligy sa dohrá. Ružomberský tréner, aj so zreteľom na to, čo sa deje vo svete a v iných krajinách, však to vidí inak. „Šanca je mizivá. Podľa mňa, takmer rovnajúca sa nule,“ vyhlásil Haspra.

Samozrejme, celý budúci týždeň sú v MFK stopnuté tiež tréningy druholigového B mužstva dospelých a všetkých mládežníckych tímov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia