Zápas otvorila nevyužitá jedenástka MFK, v závere si pokutový kop pýtali aj hostia

Zápas otvorila nevyužitá jedenástka MFK, v závere si pokutový kop pýtali aj hostia

RedakciaŠport22.8.2021

Vo včerajšom dueli Ružomberok – Trnava (0:0) si druhú celozápasovú porciu za sebou (po Trenčíne) ukrojil domáci Oliver Luterán. „Moje pocity sú super, len škoda, že sme nezískali tri body. Vstup do zápasu bo veľmi dobrý, Adam Brenkus kopal penaltu, ďalšiu výbornú príležitosť mal Dalibor Takáč. Žiaľ, nepodarilo sa nám ísť do vedenia. No nič, ideme ďalej, budeme sa snažiť o víťazstvo v najbližšom kole proti Michalovciam,“ rozprával 19 – ročný Luterán.

V úvodnom dejstve mal Ružomberok navrch, keď šikovne eliminoval tromfy súpera. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. „V druhom polčase to bolo ťažšie už sa nám nedarilo získavať toľko lôpt. Bol to zápas o jednom góle, no myslím si, že remíza je spravodlivá. Veľmi dobré výkony podali obaja brankári,“ hodnotil Luterán.

Napokon po nadstavenej trojminútovke si domáci tábor aj poriadne vydýchol. „Trnava nás zatlačila, možno to zaváňalo aj penaltou, lenže ruka je vtedy, keď ju odpíska rozhodca. Určite by bolo kruté v samotnom závere inkasovať. Jedenástka by nás zaklincovala. Na konci sme sa už veľmi dopredu nedostávali,“ dodal Luterán, ktorého pri tlaku Spartaka lopta trafila do hornej končatiny.

Nóty „bitke“ pod Čebraťom mohol nalinkovať Brenkus, keby v 3. min. z pokutového kopu rozvlnil sieť. „Dvojnásobne ma nepremenená penalta mrzí, lebo boli sme lepším tímom. Dominik Takáč ma dobre pozná, boli sme spolu aj v mládežníckej reprezentácii. Trošku ma prečítal, vydržal v strede brány až do konca a jedenástku chytil. V mojom prípade možno hovoriť o zaváhaní. Väčšinou si počkám, kým sa brankár pohne. Tak to pilujem aj na tréningoch. Navyše, nenamieril som úplne k žrdi, čo bol ďalší problém,“ vysvetľoval svoj nezdar Adam Brenkus. K samotnému stretnutiu záložník MFK podotkol: „Bol to atraktívny zápas, ale bez gólov. Práve tie chcú ľudia na tribúne vidieť. Bohužiaľ, v tejto sezóne sa nám ešte nepodarilo doma skórovať. Verím, že najbližšiu sobotu s Michalovcami to už príde.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia