Zápästie napokon R. Stašovú nevyradilo a cestuje na Európu

Zápästie napokon R. Stašovú nevyradilo a cestuje na "Európu"

RedakciaŠport14.6.2021

Idem, letím, hrám a veľmi sa teším,“ takúto „esemesku“ nám včera večer poslala ružomberská basketbalistka Radka Stašová, ktorá absolvovala kompletný blok prípravy slovenského národného tímu na majstrovstvá Európy žien v Španielsku a vo Francúzsku, avšak v posledných dvoch zápasových previerkach v Prahe s Češkami, nefigurovala ani na našej súpiske.

V stredu na hernom tréningu sa mi stalo niečo so zápästím. V danej chvíli človek tomu neprikladal žiadnu vážnosť, veď som aj celkom v pohode dotrénovala. Na druhý deň ráno už pravá ruka bolela a odvtedy som nedržala ani loptu v rukách,“ vysvetľovala včera dopoludnia 24 – ročná rozohrávačka Ruže, ktorá dnes odlieta so slovenskou výpravou cez Zürich do Valencie, kde vo štvrtok naše reprezentantky do kontinentálneho šampionátu vstúpia duelom proti Švédsku.

Včera poobede Stašovú čakalo dôkladné vyšetrenie boľačky na pravej ruke a to dopadlo dobre. Naša reprezentantka pred ním nezakrývala aj obavy, takže si poriadne vydýchla.

Košická rodáčka, čo sa týka zdravotných problémov, je známa smoliarka. Len v uplynulej klubovej sezóne ju stopol narazený lakeť, potom prišla na rad nevyhnutná operácia achilovky a finiš extraligy absolvovala s „dobitým“ kolenom. Kvôli tejto ujme pred prvým zrazom „nároďáku“, vravela, že po dvoch týždňoch sa uvidí, čo ďalej. „V Piešťanoch som mala možnosť pracovať s fyzioterapeutom a za tie dva týždne sme urobili kus roboty. Z tréningu na tréning to bolo len lepšie a tak padlo rozhodnutie pokračovať v príprave. Tá bola celkom náročná, tréner sa päť týždňov snažil maximálne využiť. Ničím ma ale neprekvapila. Oprašovali sme viaceré známe veci,“ hovorila ďalej Stašová, ktorá má za sebou tri štarty na ME do 20 rokov a teraz ju čaká premiéra na hlavnej európskej scéne. „Toto bude úplne o niečom inom,“ podotkla budúca ekonómka, ktorá prvýkrát za národné družstvo žien nastúpila v predchádzajúcom kvalifikačnom cykle, za trénera Petra Kováčika na Islande.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia