Zase pódiové umiestnenie od Tatier k Dunaju

Zase pódiové umiestnenie od Tatier k Dunaju

RedakciaŠport19.8.2019

Na 7. ročníku štafetového behu Od Tatier k Dunaju 12 – členný tím občianskeho združenia Ružomberok v pohybe v hlavnej kategórii All dosiahol skvelý úspech, keď v konkurencii 166 družstiev obhájil lanské 2. miesto. Trať z Jasnej do Bratislavy, ktorá merala 345 km, pokoril za 24:54:14 hod. Víťazom sa stala partia z Čiech s názvom Why not. V absolútnom poradí ružomberskej štafete pod vedením kapitána Patrika Luptáka patrila tretia priečka, keď o 5:05 min. lepší čas dosiahlo zoskupenie AŠK Fénix Bratislava.

Netajím, nečakal som, že zase až tak vysoko zarúbeme. Treba priznať, že pred rokom sme mali silnejší tím. Chýbali z neho takí lídri ako Tomáš Gazdarica a Ľuboslav Palguta. O to asi bolo naše nasadenie väčšie a atmosféra počas celých pretekov úžasná. Z novicov veľmi pomohol ostrieľaný vytrvalec Martin Hatala. Každý člen štafety išiel na maximum. Dlho, až do predposlednej odovzdávky sme dokonca aj celkove boli druhí. Čo sa týka Why not, údajne ide o chodcov. Podľa zabehnutých časov bol to vzácne vyrovnaný kolektív, bez slabšieho článku, ktorý nemal konkurenciu,“ hodnotil momentálne najlepší vytrvalec v centre dolného Liptova Matúš Vlčko zo strieborného tímu Ružomberok v pohybe.

Na 25. mieste vo výsledkovej liste kategórie All figurujú Liptovskí Lúžňania. „Pre nás to bol tretí štart,“ rozprával v jednej osobe kapitán a bežec Jozef Piller. „Sme čisto Lúžňania, buď rodáci, alebo ľudia s trvalým bydliskom v obci. Žiadni atléti, či bežci, ale jednoduchí ľudia, ktorí sa radi hýbu – bicyklujú, či lyžujú. Na štafetu chodíme kvôli zážitkom a neopísateľným pocitom. V žiadnom prípade sa však neflákame, vždy vydáme zo seba maximum. Hoci konečné umiestnenie nie je pre nás prvoradé, pohľad na výsledky je pekný.“

Ružomberským strelám v kategórii Mix patrila 21. pozícia. „Prvý raz s nami bežal jeden manželský pár. Pred štartom títo nováčikovia mali aj trochu strach a obavy, no v cieli boli šťastní ako blchy. Opäť to bola perfektná akcia, ktorú sme si poriadne užili. Na začiatku sa niektorí trochu okúňali, ale v Bratislave sme už boli ako veľká rodina, Hoci išlo o našu štvrtú účasť zase sme zažili kopec nových vecí. Proste super,“ vravel behajúci kapitán Ružomberských striel Peter Laco.

Z výsledkov – All: 1. Why not (ČR) 23:40:48, 2. Ružomberok v pohybe (Samuel Dvorštiak, Martin Hatala, Matúš Vlčko, Martin Šramo, Linda Hanulová, Richard Makovický, Róbert Bíreš, Danka Hanulová, Filip Sirota, Tomáš Lubelec, Dominik Pavlíček, Pavol Hanula) 24:54:14, 3. Schaeffles Team Kysucké Nové Mesto 25:16:32, 25. Liptovskí Lužňania (Martin Mihálik, Matej Glemba, Branislav Veselovský, Milan Dudáš, Miroslav Fides, Juraj Fongus, Peter Veselovský, Jozef Piller, Martin Dudáš, Martin Veselovský, Patrik Uhrík, Roman Ratulovský) 28:09:50, Mix: 1. AŠK Fénix Bratislava 24:49:09, 21. Ružomberské strely (Ingrid Matúšová, Barbora Mrvišová, Erik Jusko, Peter Laco, Janka Jusková, Karin Leštinská, Ladislav Pudiš, Mária Kubová, Soňa Fajtová, Alena Pudišová, Zuzana Michalcová a Alžbeta Danová) 33:13,59.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia