Zase sa otvoria brány futbalového stánku MFK

Zase sa otvoria brány futbalového stánku MFK

Ján SvrčekŠport4.8.2023

Takmer po troch mesiacoch, dnes opäť priaznivci „koženej“ zavítajú na štadión pod Čebraťom. V 2. kole Niké ligy domáci tím o 20:30 hod. vyzve Skalicu.

„Úvodný zápas sezóny v Žiline nám výsledkovo nevyšiel, no určite dnešný, prvý domáci, chceme úspešne zvládnuť. Z minulej nedele si mnohé pozitívne veci, zvlášť s prvého polčasu, môžeme do stretnutia proti Skalici aj zobrať. Iné však musí byť premieňanie šancí, takisto treba viac držať loptu na vlastných kopačkách,“ uviedol 30 – ročný útočník Ruže Štefan Gerec. Na adresu Záhorákov skúsený muž liptovskej ofenzívy dodal: „Skalica sa prezentuje, ako agresívny, veľmi bojovný a súbojový tím. V týchto parametroch sa jej musíme minimálne vyrovnať, aby tri body zostali doma. Nič iné si ani nepripúšťame.“

Výkop stretnutia je dosť netradičný, až o pol deviatej večer. „Málokedy sme hrali takto neskoro. Nuž, uvidíme, či nám to pomôže, alebo nie,“ dodal Štefan Gerec.

Naposledy, bolo to 6. mája 2023, Skalica nečakane v Ružomberku vyhrala (2:1), čím si viac – menej v role nováčika uratovala najvyššiu súťaž aj pre ďalšiu sezónu. Takže Ružomberok má svojmu dnešnému súperovi, čo vracať. Hosťom bude pre zranenie chýbať bývalý ružomberský hráč Adam Morong a domáci tím, až na Tomáša Bobčeka, je kompletný.

Ďalšie tri zápasy 2. kola sa hrajú v sobotu a dva v nedeľu.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 4 výhry, 1 remíza, 2 prehry, skóre 11:7.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia