Zaspomínali si na MUDr. M. Huleja

Zaspomínali si na MUDr. M. Huleja

RedakciaŠport19.7.2021

Už je tomu päť rokov a pár dní, čo 15. júna 2016 odišiel ako osemdesiatročný z tohto sveta niekdajší primár očného oddelenia Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberok, úžasný stolnotenisový srdciar i v kultúrnej oblasti mimoriadne aktívny a známy človek MUDr. Miloslav Hulej.

V sobotu (17. júla) sa v herni ŠKST Baničné piatykrát stretli vyznavači „celuloidovej loptičky“, aby si aj takýmto spôsobom uctili pamiatku ohromného pingpongového nadšenca. „Od osemdesiateho šiesteho až do roku 2013, bol doktor Hulej predsedom nášho klubu. Ešte aj potom trénoval mládež. Jeho zásluhou bol tiež vybudovaný náš dnešný stánok, ktorý slúži stolnému tenisu od roku 1988,“ uviedol súčasný šéf ŠKST Baničné a predtým ŠKST SCP Peter Pindjak. Nezabudnuteľnú brázdu lekár Hulej vyryl aj turnajom O pohár riaditeľa ÚVN, ktorý posunul až na medzinárodnú úroveň. Položil jeho základ a potom pridal bez prerušenia ďalších tridsač šesť dielov, pričom posledný v máji 2012.

Na Memoriáli Miloslava Huleja štartovalo osem družstiev zo súťaží od štvrtej po siedmu ligu. Najprv sa hralo v skupinách a potom prišiel na rad „pavúk“. Zvíťazil dvojčlenný tím Peter Stano (Východná) a Filip Kollárik (Liptovský Hrádok), ktorý si odniesol aj putovný pohár.

Poradie: 1. P. Stano, F. Kollárik (Východná, Liptovský Hrádok), 2. P. Maga, J. Milan (ŠKST Baničné „A“), 3. Ľ. Tužinský, M. Poljak (ŠKST Ružomberok), 4. M. Hán, M. Rachel (Liptovský Ján), 5. M. Švento, M. Trnka (Liptovský Ján), 6. M. Kosa, D. Dúha (ŠKST Baničné „C“).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia