Zaujímavá bežecko-biatlonová próba v Liptovskej Štiavnici

Zaujímavá bežecko-biatlonová próba v Liptovskej Štiavnici

RedakciaŠport26.9.2019

Obec Liptovská Štiavnica a novovzniknutý Športový klub bežeckého lyžovania a biatlonu ŠK Ski Ružomberok na nedeľu (29. septembra) pripravili 1. ročník zaujímavého podujatia pod názvom Štiavnický kros dvojíc o Pohár starostu obce spolu s pretekmi všestrannosti pre deti a mládež.

Chceme spojiť šport aj so zábavou. Preto sme sa rozhodli pre štafety dvojíc a pre decká sme pripravili aj rôzne prekážky. Čo sa týka štafiet, každý člen pobeží päť úsekov rôznej dĺžky, celkove ukrojí 4,5 km,“ ozrejmil súťažnú pointu pre náš portál „otec“ v našom regióne priekopníckeho formátu Ľuboslav Palguta.

Podujatie v štiavnickej lokalite Lúčny hríb, odpália o 10:00 hod. intervalové štarty pretekov všestrannosti chlapcov a dievčat do 14 rokov. O hodinu neskôr prídu na rad nosné štafety (od 15 rokov) a zároveň bude odštartovaný aj štafetový nordic walking (chôdza s paličkami).

O konečnom umiestnení pri štafetách nebude rozhodovať iba dosiahnutý čas. Po dobehnutí do cieľa ešte ich členovia budú mieriť zo vzduchovky na biatlonové terče päťkrát ležmo i päťkrát v stoji. Za každý netrafený cieľ sa k dosiahnutému času pripočíta jedna minúta.

Keďže roky sa venujem biatlonu i bežeckému lyžovaniu, prichádzam s týmto projektom v regióne, kde v súčasnosti žijem. V zime chceme Lúčny hríb využiť na bežky a máme ambíciu, raz tu zorganizovať aj biatlonové podujatie,“ doplnil Ľuboslav Palguta.

Prezentácia účastníkov v Liptovskej Štiavnice sa začne o 9:00 hod. Dvere sú otvorené aj tým, čo sa elektronicky neprihlásili.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia