Zaujímavý hokejový zámer klubu a vysokej školy

Zaujímavý hokejový zámer klubu a vysokej školy

Ján SvrčekŠport24.5.2024

V Ružomberku sa črtá hokejový univerzitný tím, ktorý by mal byť od sezóny 2025/2026 účastníkom Europen Univerzity Hockcey League (EUHL).

Uskutočnilo sa aj prvé stretnutie zástupcov MHK Ružomberok so zakladateľom EUHL Ľubomírom Sekerášom a prorektorom Katolíckej univerzity pre vzdelávanie Martinom Tarajom.

Už dlhšie sa zaoberáme budúcnosťou našich hráčov, ktorí dovŕšia dorastenecký vek, keďže juniorku nemáme. Takto by mohli pokračovať v domácom univerzitnom tíme. Podmienkou je minimálny vek osemnásť rokov a byť študentom na hociktorej vysokej škole na Slovensku i prípadne strednej,“ objasňoval spoločný zámer klubu a miestnej univerzity vedúci tréner ružomberskej hokejovej mládeže Patrik Oravec.

EUHL je medzinárodná súťaž, kde hrajú aj mužstvá z Maďarska, Rumunska a Poľska. Slovensko zatiaľ zastupovali Trenčín, Banská Bystrica, Žilina, Nitra a Košice a teraz pribudnú aj Prešov a Trnava.

Ružomberský klub v spolupráci s Katolíckou univerzitou vidí niekoľko výhod. Je tu katedra telesnej výchovy a športu, ktorá môže prilákať na štúdium hokejistov z celého Slovenska. Škola má ďalšie smery, čo si aktívni hráči môžu zvoliť. Hlavne ide o možnosť spojenia hokejovej dráhy so štúdiom,“ vravel ďalej P. Oravec.

Hoci do najbližšej sezóny sa už tento projekt nestihne zrealizovať, je vážny záujem, aby od ďalšej už bol Ružomberok plnohodnotne na mape EUHL. Pokračujeme v príprave a v rokovaniach. Je predstava, že vytvorí sa spoločné občianske združenie zo zástupcov univerzity a nášho klubu, ktoré bude ružomberský tím zastrešovať,“ dodal Patrik Oravec.

Foto: facebook MHK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia