Zaujímavý podkošový víkend na ružomberskej palubovke

Zaujímavý podkošový víkend na ružomberskej palubovke

RedakciaŠport12.9.2019

Od piatka do nedele bude v ružomberskej Koniarni možnosť v akcii až päť basketbalových družstiev žien – Basket Šopron (Maď.), Wislu Krakov (Poľ.), KP Brno (ČR), ŠBK Šamorín a domáci tím.

Pôvodný zámer bol usporiadať klasický turnaj za účasti štyroch celkov. Nie každý klub chcel však odohrať až tri stretnutia, preto pôjde „len“ o sériu prípravných duelov, bez zostavovania turnajovej tabuľky. Konečnú podobu víkendový podkošový program nadobudol až v stredu (11. septembra).

Sme radi, že sa nám podarilo dostať do Ružomberka veľmi kvalitné tímy. Jedno z najlepších družstiev na kontinente Šopron, ktorý v posledných dvoch sezónach hral vo Final Four Euroligy. Viac – menej pravidelne v pohárovej ´Európe´ štartujú Wisla Krakov i KP Brno. Určite svoju silu má takisto Šamorín. Diváci sa majú na čo tešiť, počas troch dní uvidia viaceré špičkové hráčky,“ uviedol manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka. Trénerom Wisly je Štefan Svitek, ktorý v súťažnom ročníku 2012/2013 viedol ženy Ružomberka a potom pomyslený štafetový kolík odovzdal súčasnému koučovi Jurajovi Sujovi.

Domácemu publiku sa prvý raz predstavia nové ružomberské posily Nikola Dudášová, Michaela Fekete-Raková a Teodora Turudičová. Slovenský šampión odprezentuje tiež nové dresy.

Ruža zatiaľ absolvovala tri prípravné próby, na Jersey Cupe v Brne, ktorý vyhrala, zdolala Chomutov 92:27 a domáce KP 80:63 a v maďarskom Miškovci podľahla 64:68.

Zápasový program – 13. septembra o 18:00 hod.: Šamorín – Wisla Krakov, 14. septembra o 16:00 hod.: Ružomberok – Šopron, 18:30 hod.: Krakov – KP Brno, 15. septembra o 11:00 hod.: Ružomberok – Brno.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia