Záver roka bez veteránskej malej loptičky

Záver roka bez veteránskej malej loptičky

RedakciaŠport10.12.2020

Budúcu sobotu (19. decembra) malo najstaršie slovenské podujatie „starých pánov“ v stolnom tenise napísať 35. kapitolu. Prvý raz, od svojho zrodu v roku 1986, Turnaj veteránov Liptova nebude.

Keďže v posledných rokoch sa stalo nepísaným pravidlom, že všetky jubilejné diely a tiež tie, ktoré sa končia päťkou, bývajú vČernovej, kde aj táto úžasná tradícia, vznikla, zrelí vyznavači celuloidovej loptičky si opäť mali dať rande v telocvični tamojšej základnej školy.

Je nám to veľmi ľúto, no súčasná pandemická situácia neumožňuje liptovskú veteraniádu zorganizovať,“ uviedol predseda stolnotenisového oddielu TJ Máj Černová Radomír Šnauko. „Zatiaľ ju ale nerušíme. Zvažujeme možnosť, ak sa opatrenia uvoľnia, turnaj odohrať niekedy na jar – v marci, apríli alebo v máji. Škoda by bolo dlhoročnú reťaz prestrihnúť.“

Okolo pol stovky hráčov so statusom masters, si v závere roka dávalo veľmi príjemné „dostaveníčko“ za zelenými stolmi. „Je mi smutno, ale nič s tým nenarobíme. Mnohým táto akcia bude chýbať, pretože nebola iba o stolnom tenise. Raz do roka sa takto stretávali kamaráti a priatelia,“ dal sa počuť jeden z nosných zakladateľov Turnaja veteránov Liptova Branislav Kasanický, ktorý 21. decembra 2020 oslávi 85. narodeniny. Druhým priekopníkom bol Peter Kuniak (roč. nar. 1928). „Začínali sme na dvoch stoloch v niekdajšej spoločenskej miestnosti v Novej Černovej. Vtedy určite nikto ani len netušil, akú históriu náš nápad napíše,“ pripojil B. Kasanický.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia