Záverečné kolo národného pohára bežkárov

Záverečné kolo národného pohára "bežkárov"

RedakciaŠport3.4.2023

Na Štrbskom Plese sa, aj za účasti členov Športového klubu bežeckého lyžovania a biatlonu (ŠK SKI) Ružomberok, konalo finálové kolo Pohára Zväzu slovenského lyžovania v bežeckom lyžovaní.

Naši mladí pretekári veľmi dobre zabojovali a dostali sa aj do prvej desiatky. V kategórii mladších žiakov, roč. nar. 2011 Dávid Palguta skončil na výbornom 4. mieste a veľmi cenná je tiež šiesta priečka Matúša Plaskúra. Medzi mladšími žiačkami (2012) krásnym 5. miestom potešila Petra Tomašková, pre ktorú to bol zatiaľ najlepší výsledok v doterajšej kariére. Spomenúť treba tiež dvanástu pozíciu Maroša Glembu u mladších žiakov 2012,“ hodnotil posledné preteky predseda ŠK SKI Ružomberok Ľuboslav Palguta.

V konečnom poradí Slovenského pohára D. Palgutovi patrí štvrté miesto, Plaskúrovi trináste, Tomaškovej dvadsiate šieste a Glembovi sedemnáste. Ružomberčania v celkovom hodnotení vysoko skončili vo veteránskych kategóriách, v „áčku“ Lukáš Olejár a Martin Bartík zhodne na štvrtej priečke, rovnako aj Ľuboslav Palguta v „céčku“ a Vladimír Vician bol druhý v „déčku“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia