Zbierali skúsenosti v krajine galského kohúta

Zbierali skúsenosti v krajine galského kohúta

RedakciaŠport17.6.2019

Mladšie žiačky MBK Ružomberok si sezónu natiahli štartom na prestížnom medzinárodnom turnaji vo francúzskom Saint Romain Le Puy. V konkurencii šestnástich družstiev z piatich krajín - Španielska, Chorvátska, Slovinska, Maďarska a Francúzska – skončili zverenkyne trénera Antona Panisa na 9. mieste.

V základnej štvorčlennej skupine ružomberské dievčatá, ktoré sa doma vo svojej vekovej kategórii stali vicemajsterkami republiky, dva zápasy prehrali – s neskorším víťazom Trešnjevkou Záhreb (35:43) a so španielskym tímom BF Orsona (26:31). Potom síce zdolali francúzsky B.C. Arpajon Aurillac 35:25, ale putovali len do dolného „pavúka“ o 9. - 16. miesto. Tým prešli takmer spanilo, bez najmenšieho zaváhania.

Bol to veľký turnaj pod záštitou FIBA Europe a Francúzskej basketbalovej federácie,“ rozprával Panis. „Ďalšia obrovská skúsenosť pre dievčatá, ktorým v tejto sezóne bola dopriata aj Európska dievčenská basketbalová liga (EGBL). To je jediná cesta ako napredovať.“

Kouč ružomberskej basketbalovej „trinástky“ bol s prezentáciou svojho tímu vo Francúzsku spokojný, ale videl aj rezervy. „Dievčatá potvrdili, že dokážu zahrať proti hocikomu. Celkove sme mohli mieriť na piatu-šiestu priečku. Oba zápasy v skupine, ktoré sa prehrali, boli viac – menej vyrovnané. Na španielsky tím sme sa síce stále iba doťahovali, lenže nad Záhrebom sme aj viedli a ešte tri minúty pred koncom bolo skóre vyrovnané. Celý náš výjazd musím hodnotiť iba pozitívne, išlo o ďalšie zbieranie mimoriadne cenných skúseností,“ uzavrel Panis.

Ružomberské výsledky – v skupine: Trešnjevka Záhreb (Chor.) - MVK 43:35 (22:11), BF Orsona (Špan.) - MBK 31:26 (20:13), B.C. Arpajon Aurillac (Fr.) - MBK 24:35 (9:28), o 9. – 16. miesto: MBK – Ježica Ľubľana (Slov.) 47:23 (13:25), B.C. Arpajon Aurillac – MBK 21:32 (7:15). č

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia