Zdolajú konečne  Struhárovci liptovského suseda?

Zdolajú "konečne" Struhárovci liptovského suseda?

RedakciaŠport14.4.2023

Futbalisti MFK Ružomberok zatiaľ nedokázali vo Fortuna lige zdolať Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý je medzi republikovou elitou druhú sezónu. Nepodarilo sa im to ani počas predchádzajúcej vicemajstrovskej sezóny. Aj zajtra (15. apríla) v stretnutí 5. kola nadstavbovej časti súťaže, skupiny o 7. - 12. miesto, ktoré sa začína o 18. hod., sú v jasnej pozícii favorita. Veď, v absolútnom poradí siedmy Ružomberok má plus 25 bodov na posledný Liptovský Mikuláš, ktorý zatiaľ len dva zápasy vyhral, pričom druhý naposledy v Zlatých Moravciach (1:0). Tatran počas súťažného ročníka zaujal už dvomi trénerskými rošádami. Po jesennej časti Jozefa Kostelníka vystriedal Marek Fabuľa, svojho času aj hráč Ružomberka. Ten však na lavičke Tatrana vydržal len tri jarné kolá. Momentálne mužstvo vedie Ondrej Desiatnik.

Na jednej strane sa na Mikuláš tešíme, ale zároveň si plne uvedomujeme doterajšiu vzájomnú bilanciu. V žiadnom prípade zajtrajší zápas nemôžeme podceniť. Rola favorita nám na domácom ihrisku velí na súpera vybehnúť. Máme oveľa viac bodov, úplne iný potenciál, avšak treba spraviť všetko preto, aby to bolo vidno aj na hracej ploche. Verím, že derby pritiahne aj hojnú divácku kulisu,“ rozprával hlavný kouč Ruže Peter Struhár.

Mužstvo spod Čebraťa v nadstavbe dva zápasy vyhralo (v Trenčíne 3:0 a doma so Zlatými Moravcami 2:0) a rovnako dvakrát remizovalo (v Michalovciach 2:2 a v Skalici 1:1). „Ideálne by bolo hneď od začiatku byť efektívni a z prvej, či druhej šance skórovať. To je predpoklad aj potom otvorenejšieho zápasu. Spokojný budem, keď si chlapci budú vytvárať gólové príležitosti v predpokladanom zhustenom priestore súpera. Našim zámerom je od úvodnej minúty hrať vo vysokej intenzite a zlomiť Liptovský Mikuláš, ktorý určite bude dobre brániť,“ doplnil P. Struhár

V domácom tíme, okrem maródov, bude chýbať kapitán mužstva Marek Zsigmund, ktorý si zajtra odpyká trest za päť žltých kariet.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 1 výhra, 2 remízy, 1 prehra, skóre 7:5.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia