Ženská basketbalová reprezentácia zarezáva v Koniarni

Ženská basketbalová reprezentácia zarezáva v Koniarni

RedakciaŠport29.5.2019

V Ružomberku tento týždeň prebieha prvý spoločný kemp slovenskej basketbalovej reprezentácie žien, ktorá v jeseni odštartuje kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2021. Nový kouč národného družstva a na klubovej úrovni kormidelník majstrovského tímu žien MBK Ružomberok Juraj Suja má k dispozícii jedenásť hráčok. Medzi nimi aj dve „domáce“ dievčatá Miroslavu Mištinovú a Alicu Moravčíkovú. Na zraz prišlo pätnásť basketbalistiek, ale štyri zo zdravotných dôvodov dostali voľno.

Máme pred sebou nejakú dlhodobú víziu, preto už v tomto období chceme správne nastaviť niektoré dôležité činnosti. Tesne pred kvalifikačnými zápasmi v novembri bude na to extrémne krátky čas. V jeseni pôjde len o to, aby hráčky z klubových návykov čo najrýchlejšie spadli do reprezentačnej roviny,“ vysvetľoval nám poslanie štvortýždňovej prípravy, spestrenej aj šiestimi zápasovými previerkami Suja. Aj druhý kemp, ktorý začne v pondelok (3. júna) bude v centre dolného Liptova a počas ďalších dňoch si podkošová reprezentácia svoj „stan“ rozloží v Piešťanoch. „Neriešime kondíciu, tá je momentálne nie prioritou, ale venujeme sa herným systémom – útoku a obrane. Aby dievčatá získali nejaké herné automaty,“ pripojil lodivod národného tímu.

V porovnaní s družstvom, ktoré odohralo predchádzajúcu kvalifikáciu na ME, došlo k viacerým zmenám. „Je tu veľa nových ´báb´, takže sa aj spoznávame. Nielen herne, ale i ľudsky,“ vravela Mištinová. „Ja som takýto blok prípravy iba uvítala. Pauza od skončenia jednej sezóny a začiatku novej je strašne dlhá. Predchádzajúci mesiac som individuálne navštevovala telocvičňu a hlavne posilňovňu. Makať takto v kolektíve je oveľa lepšie,“ doplnila ružomberská krídelníčka.

V Ružomberku trénujú tieto hráčky: Barbora Bálintová, Nikola Dudášová, Miroslava Mištinová, Michaela Balážová, Dominika Drobná, Sabina Oroszová, Mária Felixová, Ivana Jakubcová, Alica Moravčíková, Michaela Raková a Alexandra Hašková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia