Ženská reprezentácia s J. Sujom a M. Praženicovou o miestenku na európsky šampionát

Ženská reprezentácia s J. Sujom a M. Praženicovou o miestenku na európsky šampionát

RedakciaŠport31.1.2021

Pod ženskými košmi prichádza reprezentačná pauza. Už dnes večer nominované hráčky, medzi ktorými je aj ružomberská kapitánka Miroslava Praženicová, majú "stretko" v Piešťanoch. V tamojšej „bubline“ Slovenky odohrajú posledné dve stretnutia kvalifikácie (skupiny H) o postup na júnové majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia vo Francúzsku a Španielsku. Vo štvrtok (4. februára) nastúpia proti Maďarsku a v sobotu (6. februára) ich čaká Holandsko. V aktuálnej kvalifikácii sme v Šoprone prehrali s Maďarskom 59:73 a v Amsterdame zdolali Holandsko 84:64.

Teším sa národné družstvo, na dievčatá, na svojich kolegov v realizačnom tíme, s ktorými nám to spolu veľmi dobre funguje,“ rozhovoril sa pred vyvrcholením kvalifikácie tréner Juraj Suja, ktorý okrem družstva Ružomberka, má od februára 2019 v pozícii hlavného kouča, pod sebou aj ženskú reprezentáciu. „V Piešťanoch chceme dokončiť začatú prácu a postúpiť na ´Európu´. Bude to veľmi náročné, ale ideme sa o to pobiť.“ Pre Suju, hoci pár sezón viedol aj našu „dvadsiatku“, je to najväčšia výzva na „repre“ úrovni. „Tých výziev doteraz ani veľa nebolo, veď družstvo odohralo iba dve súťažné stretnutia. Teraz nás v rozpätí troch dní čakajú dva zápasy, čo predtým dievčatá absolvovali za rok.“

Keď sme sa so Sujom rozprávali, ešte nevedel, v akom stave hráčky prídu a samozrejme, všetci, vrátane realizačného tímu musia prejsť aj covidovým sitom. „Dúfam, že sa nevyskytnú dáke neočakávané situácie, napríklad zranenia. Hneď v pondelok príde na rad prestovanie na koronavírus. Aj krátky čas, čo budeme spolu, chceme maximálne využiť na to, aby družstvo bolo čo najlepšie pripravené na Maďarsko.“ Z pôvodnej nominácie (zatiaľ) určite vypadli Žofia Hruščáková a Michaela Feketeová.

V trojčlennej základnej skupine môže Slovenkám na postup z prvej priečky, stačiť aj jedno víťazstvo, cieľ je však úspešne zvládnuť oba duely, bez nejakých kalkulácií. Samozrejme, zápasy sa budú hrať bez divákov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia