Ženský tím na záver s egálom  z Trnavy

Ženský tím na záver s "egálom" z Trnavy

Ján SvrčekŠport18.11.2023

Ružomberské futbalistky kalendárny rok zavŕšili remízou v Trnave – 1:1, keď od 7. min. prehrávali 0:1 a o vyrovnanie sa v 18. min. postarala kapitánka družstva Jana Maslová. Bol to len tretí zápas, ktorý ženská Ruža plne bodovo neovládla, po jedinej prehre v Myjave (0:3), a remíze v Bratislave so Slovanom – 0:0.

Hralo sa v nevľúdnom počasí, v Trnave sa krútil vietor s dažďom i snehom. Podmienky boli náročné, no super, že stretnutie bolo na umelej tráve,“ rozhovoril sa tréner Ružomberčaniek Jaroslav Súkeník. „Narazili sme na kvalitného súpera, ktorý zápas lepšie otvoril. Naopak my sme mali slabší začiatok a pomerne rýchlo družstvo inkasovalo. Za nejaký čas prišla naša správna reakcia v podobe vyrovnávajúceho gólu. V druhom polčase sa hra odvíjala zväčša medzi šestnástkami. Vzhľadom na priebeh stretnutia, je deľba bodov spravodlivá, no pri kúsku šťastia, sa dalo vyhrať. V štvrtej minúte nadstaveného času Trnavu ratovalo brvno. Od neho lopta spadla na bránkovú čiarku a domáce dievčatá ju vykopli. Ku cti hráčkam slúži, že až do samého konca sa bili o tri body.“

Pred posledným celkove 13. kolom, mal druhý Ružomberok rovnaký počet bodov ako úradujúci majster na špici tabuľky. Takto mu prvá Myjava, tá včera vyprášila Žilinu 7:0, odskočila o dva body. Tretí Slovan získal o sedem bodov menej než MFK. Takže "baby" spod Čebraťa bude parádne zimovať.

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 7. Cedulová - 18. Maslová.

MFK: J. Králiková - Adamčiaková, Harezníková, Krivačková, Červeňová, Kovalikova, R. Žihlavníková (68. Bruníková), Havalec, Maslová (87. Šurinová), Hrúziková, Sluková (78. Sirejová).

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia