Ženy MFK v desaťčlennom pelotóne s piatimi bodmi na 5. mieste

Ženy MFK v desaťčlennom pelotóne s piatimi bodmi na 5. mieste

RedakciaŠport24.8.2021

Ružomberské futbalistky sa v nedeľu tešili z premiérového víťazstva po návrate do I. ligy. Po úvodnej prehre v Myjave (2:5) a dvoch remízach s Nitrou (1:1) a v Trenčíne (2:2) dievčatá v Ľubochni, kde majú svoj zápasový domov, zdolali Petržalku 6:2.

Samozrejme, prvá výhra všetkých potešila a veľmi nám padla vhod. Získané tri body sú dôležité aj po psychickej stránke. Dúfam, že teraz už akákoľvek záťaž z hráčok spadne,“ rozhovoril sa tréner žien MFK Ružomberok Ľuboš Žihlavník.

Družstvo základ pre trojbodový zárez položilo už v úvodnom dejstve (3:0). „Od začiatku sme mali prevahu, no chvíľu trvalo, kým padol prvý gól. Potom sme pridali ďalší a tesne pred prestávkou aj tretí. Vtedy sa už stretnutie zlomilo na našu stranu,“ pokračoval Žihlavník.

Hetrikom, ktorý stihla v rozpätí tridsiatich šiestich minút, sa proti Petržalke blysla Jana Maslová. „Dievča hrá vždy dobre, len sa potrebovala strelecky chytiť. V predchádzajúcom zápase Maslová nenastúpila kvôli zraneniu,“ vysvetľoval Žihlanvík.

Kouča ružomberských „báb“ tiež teší, že k dispozícii má čoraz početnejší a silnejší káder. „Po prázdninách a rôznych aktivitách sa vracajú hráčky a sme čoraz kompletnejší. S Petržalkou sme mohli vystriedať až do konca udržať tempo,“ dodal Ľuboš Žihlavník.

MFK Ružomberok - FC Petržalka 6:2 (3:0)

Góly MFK: 16., 29. a 51. Maslová, 45. Kovalikova, 66. R. Žihlavníková, 68. Hrúziková, 50 divákov.

MFK: J. Králiková - Červeňová, Krivačková (67. Ťapajáková), Planietová, Mastráková, Malá, Hrúziková (71. Kmeťová), Bruníková, R. Žihlavníková (67. E. Králiková), Kovalikova, Maslová (79. Š. Lacková).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia