Ženy na úvod v pohári vyfackali ViOn

Ženy na úvod v "pohári" vyfackali ViOn

RedakciaŠport27.8.2020

Futbalistky MFK Ružomberok novú sezónu otvorili zápasom 1. kola Slovenského pohára, keď v Zlatých Moravciach vyhrali 7:0.

„Výsledok bol pre mňa milým prekvapením. Aj vzhľadom na to, že družstvo nebolo kompletné, takže nenastúpilo v optimálnej zostave. Podali sme však dobrý výkon,“ konštatoval tréner ružomberských žien Ľuboš Žihlavník.

V sobotu už „baby“ čaká prvý druholigový „majstrák“, v Ľubochni, kde budú hrávať všetky domáce stretnutia, o 11. hod. nastúpia proti Oravskému Podzámku.

V porovnaní s predchádzajúcim súťažným ročníkom II. liga žien má miesto troch skupín dve. Ďalšími súperkami Ruže v východnej šestke sú Považská Bystrica, Beluša, Michalovce a Košice. Celkove si každý s každým zmeria sily štyrikrát. „Myslím si, že súťaž bude zaujímavejšia, vlani sme hrali proti tímom z východu, teraz nás čakajú aj súperi, s ktorými sa dievčatá nestretávali,“ vysvetľuje Žihlavník.

Ženy spoločne s juniorkami (tie má na starosti Oto Omasta) trénujú trikrát do týždňa a pravidelne sa na nich stretáva pätnásť a viac hráčok. Ženský kolektív je vyskladaný jednak z „kmeňových“ žien, no aj z niektorých junioriek.

Vlani Ružomberok nezakrýval túžbu vrátiť sa medzi ženskú elitu, ale pandémia koronavírusu jeho plány zrušila. „Čo sa týka našich cieľov, ani neuvažujeme latku znižovať. Našou ambíciou je pobiť sa o postup do I. ligy. Tým netvrdím, že isto postúpime, ale chceme urobiť preto všetko. Hlavne si však želám, aby dievčatá boli zdravé. Momentálne sa mi len ťažko odhaduje sila našich súperov,“ pokračoval tréner MFK. Jeho zverenky si v príprave zmerali sily aj s prvoligistkami – v Žiline prehrali 1:2 a Banskú Bystricu zdolali 5:1.

Veľa nechýbalo, aby ženský futbal na Slovensku by bol bez ružomberskej adresy. Pôvodne totiž klub družstvo do súťaže neprihlásil a spravil tak až dodatočne. „Neviem, či v tej chvíli som cítil viac hnev alebo sklamanie. Ružomberský poslanec Ľubomír Kubáň hneď na to inicioval stretnutie s generálnym riaditeľom klubu Ľubomírom Golisom. Bola to vecná debata. Ženy mali byť zrušené kvôli šetriacemu režimu. Napokon sme sa dohodli, že klub zatiahne päťdesiatpercent nákladov a my si musíme zabezpečiť druhú polovicu,“ dodal Ľuboš Žihlavník.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Ružomberok 0:7 (0:4)

Góly: 15. Ťapajáková, 16. a 45. Droppová, 33. a 64. Hrúziková, 63. Š. Lacková, 66. Malá.

MFK: N. Lacková - Unzeitigová, Ťapajáková, Červeňová, Adamčiaková, Malá, Droppová, Hrúziková, Švihoríková (26. N. Konfálová, 65. Fajtová), Š. Lacková (65. Bradiaková), Planietová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia