Ženy ŠKST extraligu otvorili víťazstvom, muži bodovali na päťdesiat percent

Ženy ŠKST extraligu otvorili víťazstvom, muži bodovali na päťdesiat percent

RedakciaŠport10.10.2021

Včera (9. októbra) bolo na programe úvodné kolo „dvojičiek“ stolnotenisovej extraligy žien. Družstvo ŠKST Ružomberok do novej sezóny vstúpilo víťazstvom za stolmi Trenčianskeho Jastrabieho – 6:2.

Vzhľadom na to, že nastúpili len mladé dievčatá Natália Divinská, Lea Dziewiczová a Carolina Korf, je to veľmi pekný výsledok. Chýbala jediná naša skúsená hráčka Miriam Kováčiková. Naša lanská jednotka Dáša Šinkárová už neháji farby klubu, odišla do zahraničia,“ uviedol tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

V najvyššej súťaži mužov sa hralo 2. a 3. kolo. Ružomberskí stolní tenisti po úvodnej prehre v Nižnej (2:6), v piatok vo svojej herni podľahli Rožňave 1:6 a na druhý deň pokorili Kežmarok 6:1. „V prvých dvoch zápasoch sme narazili na tímy, ktoré ašpirujú na druhé a tretie miesto v extralige. Naopak Kežmarok je adept na priečky v druhej polovici tabuľky,“ vravel ďalej Jahoda.

Momentálne najlepším ružomberským hráčom je Andrej Kaššay, ktorý na Gemeri vyhral jedinú dvojhru a v súboji s Kežmarkom bol stopercentný. „Výsledok s Kežmarkom je na prvý pohľad jednoznačný, lenže vôbec nešlo o ľahkú záležitosť. V tomto zápase rozhodovali koncovky setov. Náš prvý hráč Kaššay splnil svoju úlohu. Veľmi ma potešil len starší žiak Samuel Arpáš, ktorý pridal dva body, pričom vyhral aj treté „singel“, lenže ten sa už do výsledku nerátal,“ doplnil Dalibor Jahoda.

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok – Geológ Rožňava 1:6, Kaššay 1, Ružomberok – 1. PPC Fortuna Kežmarok 6:1, Kaššay 3, Arpáš 2, Truska 1, ženy: KST Drive Trenčianske Jastrabie – Ružomberok 2:6, Dziewiczová a Divinská po 2, Korf.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia