Ženy ŠKST Ružomberok v bitke o záchranu v stolnotenisovej extralige zdolali Majcichov 6:1

Ženy ŠKST Ružomberok v bitke o záchranu v stolnotenisovej extralige zdolali Majcichov 6:1

RedakciaŠport23.3.2022

Stolní tenisti ŠKST Ružomberok v predchádzajúcom dvojkole skupiny o 7. - 12. miesto mužskej extraligy remizovali doma s Hlohovcom 5:5 a vyhrali v Čadci nad „béčkom“ MSK 6:1.

S Hlohovcom sme viedli 3:1 a všetko nasvedčovalo, že chalani majú zápas pod kontrolou, no zrazu sa všetko zmenilo. A už sme len ratovali remízu. Duel v Čadci je ťažko komentovať. Ide o posledný a suverénne najslabší tím súťaže. Tu prehral akurát Martin Truska Kapustom, čo nemal. Do hodiny bol koniec tohto jednoznačného stretnutia,“ zhodnotil víkend tréner ružomberských mužov Dalibor Jahoda.

ŠKST vedie druhú šestku, keď získal 34 bodov, pred Hlohovcom (31) a Michalovcami (28). „Škoda, že sme sa nedostali do skupiny o titul. Chýbalo málo. Vo Vranove nad Topľou sme viedli 5:2, no napokon sa zápas skončil remízou 5:5. Tiež mrzí prehra (3:6) v Galante, tam sme to pokašlali,“ pripojil Jahoda.

Ružomberské ženy zdolali Majcichov 6:1 a tým sa v najvyššej súťaži zachránili. Všetky tri dievčatá Miriam Kršiaková, Natália Divinská a Lea Dziewiczová vyhrali po dve dvojhry. V druhom stretnutí Ružomberčanky podľahli druhému celku tabuľky ŠKST Topoľčany hladko 0:7. Pre ŠKST sa extraligová sezóna skončila, na programe je už len záverečný turnaj najlepšej štvorky. Družstvo spod Čebraťa v osemčlennom pelotóne, po štyroch bronzových sezónach, obsadilo šieste miesto (3 víťazstvá – 1 remíza – 10 prehier), keď viackrát, z rôznych dôvodov, sa „baby“ nedokázali dať dokopy.

Extraliga

Muži: ŠKST Ružomberok – ŠK Para TT Hlohovec 5:5, Arpáš 2, Kaššay a Truska po 1, Truska – Arpáš, MSK Čadca B – Ružomberok 1:6, Arpáš 3, Pindura 2, Truska 1.

Ženy: ŠKST Ružomberok – TTC Majcichov 6:1, Kršiaková, Divinská a Dziewiczová po 2, Ružomberok – ŠKST Topoľčany 0:7.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia