Žiaci a dorastenci prichádzajú z izolácie na ihriská

Žiaci a dorastenci prichádzajú z izolácie na ihriská

RedakciaŠport12.5.2020

Dočkal sa aj poter MFK Ružomberok. Od stredy (13. mája) rozbiehajú spoločné tréningy mládežnícke tímy od kategórie U 12 po U 19, čiže od najmladších žiakov až po starších dorastencov. Samozrejme, s dodržaním prísnych hygienických opatrení a v skupinách.

Iniciatíva prišla z našej strany, z mládežníckej sekcie. Chlapcom, ale i trénerom futbal chýba. O našom zámere sme hovorili aj s koordinátormi mládeže SFZ Samuelom Slovákom a Štefanom Tarkovičom. V rovnakom móde ožívajú takisto ostatné futbalové akadémie na Slovensku. Zatiaľ je to všetko na dobrovoľnej báze,“ vysvetľoval pre náš portál riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko.

Tento model sa momentálne týka chalanov z Ružomberka a blízkeho okolia. „Jednu spoločnú tréningovú partiu vytvoria dorastenci, teda kategórie U 16, U 17 a U 19, vzhľadom na to, že domácich futbalistov v uvedených družstvách nie je veľa. Táto skupina začína v stredu o dvanástej na umelej tráve. Čo sa týka žiackych celkov, každá kategória sa pod dohľadom svojich trénerov bude pripravovať zvlášť. Okrem ´umelky´ na hlavnom štadióne, budú využívať tiež tréningovú plochu na ZŠ Klačno,“ pokračoval Tomko.

Mládežnícke súťaže, ktoré riadi Slovenský futbalov zväz (do tohto portfólia spadajú i všetky žiacke a dorastenecké družstvá Ruže), sú zatiaľ pozastavené do 31. mája 2020. „Nám nič iné nezostáva, len čakať na rozhodnutie zväzu. Keby sa aj sezóna nedohrala, skupinové tréningy budú cennou devízou pre ďalší súťažný ročník, veď pauza bola už veľmi dlhá, Navyše chlapci sa veľmi tešia,“ dodal Peter Tomko.

Pripomeňme, že dva celky spod Čebraťa atakujú medailové pozície. V prerušenej I. lige patrí „sedemnástke“ tretia priečka len s jednobodovým mankom na druhú Žilinu a „šestnástka“ je štvrtá, keď stráca tri body na tretiu Dunajskú Stredu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia