Žiačikovi na pamiatku niekdajšieho futbalového gólmana A. Melichera

Žiačikovi na pamiatku niekdajšieho futbalového gólmana A. Melichera

Ján SvrčekŠport27.6.2023

Tí, skôr narodení, si určite pamätajú Alojza Melichera medzi ružomberskými žrďami. Teraz sa na „umelke“ štadióna pod Čebraťom uskutočnil turnaj najmladšej futbalovej zmeny, U 8, ako spomienka na bývalého brankára.

Na Memoriáli A. Melichera štartovalo osem tímov – FAMT Prešov, Detva, Vranov nad Topľou, Dolný Kubín, Martin, Oravské Veselé, Podbrezová a poriadajúci MFK Ružomberok. „Hralo sa systémom každý s každým, so štyrmi hráčmi v poli a s jedným brankárom. Umelá hracia plocha bola rozdelená na štyri ihriská, ktoré boli vkuse v permanencii,“ vysvetľoval tréner domácej „osmičky“ Samuel Kozolka, ktorý celé podujatie mal aj pod palcom.

Víťazstvo si odniesol futbalový poter z Prešova, pričom Ružomberku patrila štvrtá priečka, ale pohľad na konečnú tabuľku nebol najpodstatnejší. „Chalani isto mali ohromný zážitok. Ukázali sa pred krásnou kulisou, pred svojimi rodičmi. S niečím takýmto sa ešte nestretli. Prišlo cez dvesto divákov, ktorí výdatne povzbudzovali,“ pokračoval S. Kozolka a dodal: „Veľmi pekne by som sa chcel poďakovať všetkým ľuďom, ktorí nám pomohli pri organizácii turnaja, zvlášť Jurajovi Duchoňovi, Eve Brukovej, Kataríne Koštialovej a Imrichovi Mydliarovi.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia