Žiacka hokejová zmena na ružomberskom zimáku

Žiacka hokejová zmena na ružomberskom "zimáku"

RedakciaŠport15.11.2022

Zimný štadión S. Mikitu bol v nedeľu dejiskom 1. turnaja Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) U 15. Na ružomberskom ľade boli v akcii tri klubové družstvá Draci Liptovský Mikuláš, Barani Banská Bystrica a HKM Zvolen a regionálny výber Stred. Zúčastnené tímy hrali systémom každý s každým.

Zároveň sa konali tri ďalšie takéto turnaje aj v iných mestách na Slovensku. Do Ružomberka zväz pozval tri kluby a ďalší hráči vyskladali výber regiónu,“ rozhovoril sa šéftréner mládeže MHK Ružomberok Patrik Oravec. „Cieľom tohto projektu je vyskladať slovenskú reprezentáciu do 15 rokov. Preto na tribúne sedeli reprezentačný tréner Ladislav Karaffa a regionálny inštruktor SZĽH Radovan Somík. Svoje zastúpenie mal aj náš klub, keď v akcii bolo päť chalanov Tobiáš Sliacky, Tomáš Krajňák, Matej Málik, Dávid Ondečko, Gabriel Števček a mal som z nich veľmi dobrý pocit. V našom kolektíve patrili k najlepším. Celkove to bola vynikajúca akcia, aj čo sa týka organizácie,“ pokračoval P. Oravec, ktorý spolu s Miroslavom Tarageľom aj koučoval výber Stredu.

Išlo o prvý „podnik“ zo štyroch. Ďalej sa už okruh vytypovaných chlapcov bude zužovať. „Z nášho turnaja 30 vybratých hráčov postupuje ďalej a čaká ich tiež jednodňový výcvikový tábor. Po poslednom, štvrtom kole, bude známa už konečná republiková tridsiatka,“ vysvetlil P. Oravec

Hoci na ľade sa bojovalo o každý „gólik“, či víťazstvo a emócie nebolo núdza, konečné výsledky tentoraz nemali prioritu, preto nebola zverejnená ani oficiálna tabuľka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia