Žiacka mlaď na Málinom Brde

Žiacka mlaď na Málinom Brde

RedakciaŠport4.2.2022

Málinô Brdo bude zajtra a v nedeľu (5. a 6. februára) patriť mladým vyznavačom zjazdoviek. Po vydarenom Ružomberskom medvedíku a Pohári Liptova, v tamojšom skiparku svojim 2. kolom pokračuje Pohár žiactva Zväzu slovenského lyžovania.

Zajtra je na programe obrovský slalom, o 8.45 hod. štart 1. kola mladších žiakov a mladších žiačok, o 10:30 hod. štart 1. kola starších žiakov a žiačok a o 12:30 sa začne 2. kolo. Nedeľa, od 8:30 hod. bude patriť slalomu vo všetkých štyroch žiackych kategóriách.

Do stredy boli na Málinom Brde fantastické podmienky, s tvrdou podložkou. Potom prišlo sneženie, takže treba, aby zase svah vyzrel. Celkove snehové podmienky sú teraz vynikajúce celé stredisko je v plnej prevádzke,“ uviedol šéftréner Lyžiarskeho klubu Ružomberok Ján Grib.

Ružomberským organizátorom, ktorí podujatie zastrešujú z poverenia Zväzu slovenského lyžovania, sa prihlásilo 230 chlapcov a dievčat. „Sú to významné republikové preteky, na ktorých by nemala chýbať slovenská špička v týchto kategóriách. Samozrejme, pokiaľ budú všetci zdraví. Z nášho klubu sa predstaví deväť ´decák´. Prvé pohárové kolo sa konalo v Mýte pod Ďumbierom 16. a 17. januára. Teším sa, že na Málinom Brde sa zase koná takáto významná súťaž,“ pripojil J. Grib.

Ešte dodajme, že po oba dni bude na Málinom Brde testovačka lyží Atomic Salamon a zajtra i prezentácia výrobkov spoločnosti St. Nicolaus, spojená s ochutnávkou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia