Žilinský futbal v likvidácii

Žilinský futbal v likvidácii

RedakciaŠport30.3.2020

Bol to ako blesk z čistého neba! Dnes éterom preletela šokujúca správa, že po tom, čo viacerí hráči MŠK Žilina v čase pandémie koronavírusu neboli ochotní pristúpiť na zníženie platov, sú „šošoni“ od 1. apríla 2020 v likvidácii.

Média uviedli, že výpovede dostalo sedemnásť hráčov, ktorí najviac svojimi platmi zaťažovali klubový rozpočet.

Pred odloženou nadstavbou je Žilina druhá, o desať bodov za vedúcim Slovanom a so siedmimi bodmi k dobru na tretiu Dunajskú Stredu. Podľa všetkého, ale (zatiaľ) mužstvo spod Dubňa z najvyššej súťaže neodchádza. „Napriek tejto nepríjemnej situácii sme naďalej schopní a pripravení plniť si povinnosti na úrovni Fortuna ligy,“ povedal pre TA SR likvidátor MŠK Žilina Rastislav Otruba.

Nielen v športe, ale v celej spoločnosti je situácia vážnejšia, než si mnohí myslíme. Aj futbalisti sa musia teraz nad sebou zamyslieť, pretože podobný scenár môže nastať takisto v iných kluboch. Súčasný mimoriadny stav si vyžaduje obrovskú solidaritu hráčov, treba preklenúť obdobie, ktoré nikto z nás nezažil. Preto právne veci či nároky musia ísť bokom, doba si skôr vyžaduje riešenia a prístupy srdcom. To je najvhodnejšia a jediná alternatíva,“ reagoval na šokujúcu správu spod Dubňa kouč ružomberského fortunaligistu Ján Haspra.

Tréner MFK ešte pripojil: „Je mi úprimne ľúto, čo sa deje v takom renovovanom klube ako je Žilina. Ide o veľmi smutnú správu, ale asi majiteľ klubu nemal inú možnosť.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia