Zima je za nami a lyžiarske kluby boli bez pretekov

Zima je za nami a lyžiarske kluby boli bez pretekov

RedakciaŠport13.4.2021

Keď sa 6. a 7. februára uskutočnili preteky Pohára Zväzu slovenského lyžovania mladšieho a staršieho žiactva v slalome a v obrovskom slalome na Bachledke, ožila nádej, že za podobných epidemiologických opatrené prídu na rad aj ďalšie podujatia z mládežníckeho kalendára. Napokon, všetko zostalo pri jedinej súťaži, pričom predžiaci si za uplynulú sezónu nepripísali žiadny štart.

Stále sa preteky odkladali, o týždeň-o dva, no žiaľ nič sa už nekonalo. Organizátori sa aj snažili svoje podujatia pretlačiť, lenže nepodarilo sa. Až bolo po zime,“ vysvetľoval šéftréner Lyžiarskeho klubu Ružomberok Ján Grib.

Predchádzajúca domáca sezóna v alpskom lyžovaní tiež neprišli celkom do svojho cieľa, avšak do 8. marca 2020 naplno fičala. „Keďže nie je po čom oddychovať, stále ešte chodíme na skialpy vo Veľkej Fatre a v Nízkych Tatrách, tiež sa venujeme kondičnej príprave. Tým však netvrdím, že všetky ´decká´ to príliš baví. Ide o niečo úplne iné, ale aspoň sa hýbu. Ak to situácia dovolí radi by sme v máji vycestovali na ľadovec do Rakúska,“ pokračoval Grib, ktorý na adresu najmladšej zmeny medzi bránkami podotkol: „V takomto veku sa deti každý rok niečo nové učia a napredujú. Sezóna, ktorá vlastne padla, im preto veľa zobrala.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia