Zimák prázdny, ale výroba ľadu pokračuje

"Zimák" prázdny, ale výroba ľadu pokračuje

RedakciaŠport30.10.2020

Od 15. októbra sú prerušené všetky hokejové súťaže, okrem extraligy. Vzápätí po tomto opatrení Ústredného krízového štábu SR rozbehol MHK Ružomberok podľa vlastného manuálu povolené tréningy na ľade v šesťčlenných skupinách vrátane trénera. Tie, na základe uznesenia vlády skončili 23. októbra.

Aj Zimný štadión S. Mikitu týmto rozhodnutím spustol. Preto zvedaví sme boli, aký osud momentálne stihol ľadovú plochu.

Všetky strojné zariadenia sú v plnej prevádzke a ľad naďalej udržujeme, pričom uvidíme, čo bude ďalej. Zatiaľ sa nám ho neoplatí rozpustiť, spolu s návratom k mrazeniu by to bol veľmi náročný proces,“ uviedol prevádzkovateľ „zimáku“ a v jednej osobe tiež predseda ružomberského klubu Jozef Horváth. „Keby sa chladenie prerušilo, ľady by sme museli von vyniesť a následný nábeh by trval štyri dni. Samozrejme, nevyhnutné by bolo celú plochu dôkladne vysušiť a znovu vytiahnuť všetky čiary. Rovnako ľad na svojich štadiónoch udržiavajú i všetky okolité mestá,“ pripojil Horváth.

Mladí ružomberskí hokejisti len vstúpili do novej sezóny a už sú nielen bez zápasov, ale i korčúľ. Akonáhle sa opatrenia uvoľnia , brány ružomberského zimného štadióna sa zase otvoria.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia