Živió, Stanislav Bomba!

Živió, Stanislav Bomba!

RedakciaŠport13.11.2020

Dnešok (13. november) je významným dňom pre Stanislava Bombu. Nielen preto, že jeho krstné meno tróni v kalendári, no bývalý špičkový futbalový arbiter a potom delegát, sa dožíva okrúhlej sedemdesiatky.

To vám nepoviem, koľko zápasov som odpískal, nikdy som si žiadne štatistiky neviedol. Presne však viem, že 44 rokov som potiahol v pozícii prvoligového rozhodcu alebo delegáta,“ povedal pre náš portál ružomberský rodák.

Stanislav Bomba pod Čebraťom začínal ako hráč, od piky, od vtedajšej „benjamínky“. Keď dovŕšil 26 rokov zmenil svoju futbalovú rolu a zabúchal na dvere rozhodcovskej rodiny. Po štyroch rokoch už ambiciózny arbiter pískal I. československú ligu aj v spoločnosti „topky“ s píšťalkou za riekou Moravou. Po rozdelení republiky pokračoval až do deväťdesiateho siedmeho v najvyššej slovenskej súťaži.

Vo federálnej lige som debutoval v stretnutí Žilina – Lokomotíva Košice a posledným mojim zápasom bol v júni 1997 duel 1. FC Košice – Lokomotíva Košice. Tam som bol na čiare, domáci vyhrali 2:1 a získali vôbec prvý titul. Išlo o záverečné kolo sezóny 1996/1997. Dodnes si pamätám, že 1. FC k prvenstvu dopomohla prehra Trnavy v Rimavskej Sobote 1:2,“ oprášil jubilant pár spomienok.

Zo zeleného trávnika S. Bomba plynule prešiel medzi elitných delegátov Slovenského futbalového zväzu. Na tejto adrese skončil len nedávno a s delegátskym statusom stále pokračuje, teraz v súťažiach Stredoslovenského futbalového zväzu – v tretej, štvrtej a piatej lige.

Svoje bohaté zážitky a skúsenosti sa Stanislav Bomba rozhodol dať aj na papier. Pripravuje knižnú publikáciu Žltá musí, červená môže a čo na to litera? Tá by mala vyjsť do polroka.

Čerstvému sedemdesiatnikovi srdečne blahoželáme a želáme všetko najlepšie, hlavne kopec zdravia.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia