Zlaté double S. Arpáša za zelenými stolmi

Zlaté "double" S. Arpáša za zelenými stolmi

RedakciaŠport6.6.2021

Samozrejme, musíme byť spokojní,“ vyhlásil po dvojdňových víkendových majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise staršieho žiactva v Bratislave prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda. „Samuel Arpáš získal dve zlaté medaily, Lea Dziewiczová pridala bronz v mixe a svoje si uhrali aj ostatní naši členovia.“

Arpáš, ktorý ako jediný z aktuálnej špičky bude do tejto kategórie patriť ešte aj o rok, na trajektórii k titulu v „singli“ stratil len jeden set, v semifinále s Pavlom Bilkom z Topoľčian (1:4). „Samo bol jednoznačne najlepší, doslova nemal súpera. O veľké prekvapenie sa postaral druhý finalista Alexander Katona z Topoľčian, piaty hráč rebríčka. Vo štvrťfinále vyradil nasadenú trojku Samuela Palušeka z Košíc a v semifinále i republikovú jednotku Kristiána Uheríka z Topoľčian. Na Arpáša ale nestačil,“ pripojil Jahoda.

V chlapčenskej štvorhre Arpáš bol zlatý s Palušekom a v zmiešanej Dziewiczová bronzová s Lukášom Žákom z Nitry. V „singloch“ u chlapcov Ružomberčania Juraj Hatala a Jakub Holubčík sa prebojovali do „šestnástky“ a medzi dievčatami Dziewiczová a Carolína Korf boli vo štvrťfinále.

Z výsledkov – dvojhra: chlapci – štvrťfinále: Arpáš (ŠKST Ružomberok) - Madaras (ŠK ŠOG Nitra) 4:0, semifinále: Bilka (ŠKST Topoľčany) - Arpáš 1:4, finále: Katona (ŠKST Topoľčany) – Arpáš 0:4, dievčatá – štvrťfinále: Wiltchkková – Dziewiczová (ŠKST Ružomberok) 4:0, Korf (ŠKST Ružomberok) – Bitóová (Lokomotíva Košice) 0:4, štvorhra: chlapci – semifinále: Madaras, Žák (ŠK ŠOG Nitra) – Arpáš, Palušek (Lokomotíva Košice) 0:3, finále: Katona, Kokavec (ŠKST Topoľčany) – Arpáš, Palušek 0:3, zmiešaná štvorhra – semifinále: Žák, Dziewiczová – Uherík (STK Funstav Topoľčany), Majerčíková (MŠK Žiar nad Hronom) 0:3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia