Zlato a striebro bežkyne M. Kubovej

Zlato a striebro bežkyne M. Kubovej

RedakciaŠport9.11.2021

V roku 2019 prvý raz sprobovala hlavnú súťaž Slovenskej ultrailovej (STU) ligy. Pri ouvertúre Ružomberčanka Mária Kubová absolvovala štyri štarty a v celkovej klasifikácii žien jej patrila šiesta priečka. Vlani dosiahla na druhé miesto a teraz ho obhájila, keď o 131 bodov zaostala za prvou v celkovom poradí Janou Žuffovou (ŠK Oravaman).

Z ôsmich pretekov som odbehla sedem, chýbala som akurát na 100 míľ krajom malých Karpát. Za najvydarenejšiu môžem považovať záverečné podujatie seriálu Malokarpatskú vertikálu, ktorú som vyhrala. Z iných krosov mi asi najlepšie vyšiel Štefánik trail, tam som bola v cieli o dve hodiny skôr než víťazka veľkej STU ligy Jana Žuffová,“ uviedla 52 – ročná zdravotná sestra z Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. „Pripravovala som sa v zime i na jar, dokým sa nerozbehli preteky. Potom som už nestíhala, popri svojom zamestnaní zaraďovať aj tréningy. V októbri ma takmer každý víkend zastihol na pretekoch. Navyše, pri takejto záťaži, je nevyhnutný dostatočný čas i na regeneráciu.“

Popri veľkom striebre, Kubová ovládla malú ligu STU, kde boli vypísané tri podujatia. „Tu sú preteky na kratšie vzdialenosti i s menej náročným prevýšením,“ doplnila ružomberská vytrvalkyňa.

Hlavná STU liga: 1. Žuffová (ŠK Oravaman) 3032 b., 2. Kubová (Ružomberok) 2902, 3. Pandulová (Košice) 1887.

Malá STU liga: 1. Kubová 2373, 2. Holoubková (ČR) 1050, 3. Líšková (Považská Bystrica) 1050.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia