Zlato a striebro zo vzpieračského pódia

Zlato a striebro zo vzpieračského pódia

RedakciaŠport13.10.2020

Ružomberčan Patrik Víťaz, štartujúci za OŠK Likavka sa v Košiciach stal majstrom Slovenska vo vzpieraní mužov v hmotnostnej kategórii do 102 kg, keď v dvojboji dosiahol 281 kg.

Paťo sa len štyri roky špeciálne venuje vzpieraniu, aj z toho pohľadu je to skvelý výkon, pričom v trhu, v nadhode i v dvojboji si vylepšil doterajšie maximá. Chlapec mal celú prípravu zameranú prioritne na juniorsky európsky šampionát vo Fínsku, no ten bol zrušený. To, čo nadvíhal zúročil aspoň na ´Slovensku´. Podľa Sinclairiho tabuliek sa dostal na 316 bodov, čo je taktiež hodnotný výsledok. V Košiciach zároveň vyvrcholila extraliga mužov. Tu Víťaz získal zlatú medailu ako člen majstrovského Dolného Kubína, za ktorý v tejto sezóne hosťoval,“ uviedol predseda a tréner OŠK Likavka a Slávie Ružomberok Marián Buschbacher.

Dvadsaťročný silák, absolvent Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Liptovskom Hrádku, mal samozrejme radosť zo (zatiaľ) životného úspechu, no vo svojom vystúpení cítil aj rezervy. „V oboch disciplínach sme v prvých pokusoch išli na istotu a potom reagovali tiež na výkony súperov. Pri poslednom pokuse v nadhode, na 156 kg som trochu aj zariskoval. Myslím si, že dalo sa ´osobáky´ ešte aj viac posunúť. Najdôležitejší však je titul,“ vravel ctižiadostivý a talentovaný pretekár.

U žien na striebro vo váhe do 59 kg dosiahla Petra Hricová vo farbách ružomberskej Slávie. „Je to poslucháčka Vojenskej akadémie v Liptovskom Mikuláši, ktorá ešte iba rok trénuje,“ podotkol Buschbacher.

Do cieľa pred stopnutím hromadných podujatí kvôli koronavírusu, stihla dôjsť aj I. liga mužov, teda druhá najvyššia súťaž. „Tentoraz pre pandémiu boli na programe len dve kolá. Na prvom turnaji Likavka skončila tretia, no na druhom, finálovom v Hlohovci sme klesli na 5. miesto. Zo zdravotných dôvodov družstvu chýbali dve opory Patrik Barčák a Michal Andraščík. Hlavne, že sme sa zachránili v druhej lige,“ pripojil Buschbacher.

M SR – muži do 102 kg: 1. Víťaz (OŠK Likavka) 281 kg (125 kg trh + 156 kg nadhod), ženy do 59 kg: 2. Hricová (Slávia Ružomberok) 120 (55 + 65).

I. liga – muži: 1. VK Kofi Trenčín B 2788, 2. MKVaSŠ Veľký Meder 2708, 3. Sokol Hlohovec 2642, 4. MKVaSŠ Košice B 2602, 5. OŠK Likavka 2574.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia