Zlato pre basketbalistky kategórie U 12

Zlato pre basketbalistky kategórie U 12

RedakciaŠport26.6.2022

Staršie minižiačky MBK Ružomberok ovládli slovenský šampionát vo svojej vekovej kategórii v Trnave. V dnešnom finále zverenky trénerky Zuzany Jarinovej zdolali BKM Žilina 54:41, keď na prestávku išli družstvá za „egálového“ stavu 18:18.

Bol to súboj dvoch vyrovnaných družstiev, ktoré sa už veľmi dobre poznali zo základnej časti, kde si viac – menej vymieňali víťazstvá a prehry. Tohtosezónna ´história“ sa premietla i do finálového stretnutia. Súperky sa navzájom úspešne eliminovali, preto dlhšie sa čakalo i na úvodné koše. Asi od 3. min. sa zápas trochu rozbehol. Stále však na oboch stranách boli ruky i nohy dosť zviazané. Veď pre väčšinu ´báb´ to bolo prvé republikové finále a obrovská túžba uspieť - naša i žilinská. My sme naznačili i nejaký brejk, no súperky, ho vždy zlikvidovali. Rozhodla až záverečná štvrtina, keď Žilina trochu takticky zariskovala, čo jej nevyšlo. Napokon, absolútne zaslúžene sme získali titul. Samozrejme, ´decká´ mali z triumfu velikánsku radosť,“ zhodnotil finále pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Do All Stars „A“ sa z ružomberských dievčat dostala Veronika Nemčeková, ktorá bola tiež vyhodnotená ako najužitočnejšia hráčka družstva a do „béčka“ Laura Chovanová.

Po štyroch rokoch opäť podkošová Ruža dosiahla na mládežnícke republikové zlato. Naposledy, v sezóne 2017/2018 to boli takisto staršie minižiačky s trénerom Antonom Panisom.

Nedeľňajšie výsledky – finále: MBK Ružomberok – BKM Žilina 54:41 (18:18), Chovanová 21, Ganobčíková a Jamsilová po 8, L. Kapláňová 5, Gorečková a Nemčeková po 4, Brózová a Bencová po 2, o 3. miesto: BK AŠK Slávia Trnava – Young Angels Košice 48:46 (25:24), o 5. miesto: MBK Stará Turá – Slovan Bratislava 53:534 (26:36), o 7. miesto: ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 36:39 (19:23).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia