Zlato pre MIBA Bratislava a strieborné medaily na krkoch ružomberských basketbalistiek

Zlato pre MIBA Bratislava a strieborné medaily na krkoch ružomberských basketbalistiek

Ján SvrčekŠport2.6.2024

V kategórii žiačok (U 14) republikový titul v ružomberskej Koniarni získali basketbalistky MIBA Slovakia, ktorý finálový turnaj prešli s piatimi víťazstvami a bez jedinej prehry. Strieborné medaily si vybojoval domáci tím MBK Ružomberok, pričom o majstrovi rozhodol včerajší zápas týchto dvoch tímov, ktorý po predĺžení vyhrala MIBA 59:58.

Dnes nový slovenský šampión zdolal Young Angels Košice 2010 68:32. V druhom dnešnom stretnutí ružomberské dievčatá vyhrali nad Slovanom Bratislava 57:16.

Úvodná štvrtina sa skončila 17:4 a v úvode druhej MBK svoj náskok natiahol na 26:4. Stretnutie až do konca malo jednoznačný priebeh, keď sa len potvrdilo, že na ktorej strane je oveľa vyššia basketbalová kvalita.

Bronz patrí družstvo BAM Poprad a štvrtý skončil Slovan.

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 57:16 (35:8)

Body MBK: Jamsilová 14, Chovanová 12, Nemčeková 10, Dorková 9, Rudzíková, Ganobčíková, Gorečková, Kapláňová, Ťupeková a Vyskočová po 2. Štvrtiny: 18:4, 17:4, 12:5, 10:3.

Anton Panis, tréner Ružomberka: „Posledný zápas na turnaji býva vždy ťažký. Veď bol to piaty za tri dni a tie ´decká´ už mali toho plné ´kecky´. Preto okrem predvedenej hry išlo aj o to, aby sa hráčky nezranili a zdravé prišli domov. Stále sa mi ťažko hodnotí akýkoľvek výkon nášho družstva po včerajšej nešťastnej prehra s MIBA Slovakia. No možno povedať, že opäť sa dievčatá basketbalovom bavili a ukázali, že ho vedia hrať. Vieme, čo bolo zlé, čo treba dotrénovať a na tom aj budeme robiť.“

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia