Zlato zo žilinského piesku pre ružomberskú dvojicu

Zlato zo žilinského piesku pre ružomberskú dvojicu

RedakciaŠport10.8.2022

Ružomberčania Jonáš Janovec a Filip Makónyi sa včera v areáli BSC Žilina pri tamojšom kúpalisku stali majstrami republiky v plážovom volejbale v kategórii do 18 rokov. Dvojica z dolného Liptova predtým vyhral tri zo štyroch kvalifikačných turnajov tour majstrovstiev Slovenska, pričom jeden vynechala. Na finálové podujatie, kde sa rozhodovalo o tituloch, postúpilo najlepších šestnásť chlapčenských a dievčenských tímov.

Na ceste k zlatým medailám bolo treba zvládnuť náročnejšie i ľahšie prekážky. Najťažší bol semifinálový zápas proti Žilinčanovi Denisovi Labošovi a Jánovi Almášimu z Hamuliakova. Ide o šikovných chlapcov, reprezentantov, keď predtým sme na nich väčšinou narazili až vo finále. Rozhodujúci duel o titul s Prievidžanmi Jakubom Brzáčom a Michalom Mackom už bol jednoduchší a ako aj všetky ostatné, dvojsetový. Prevzatie pohárov a medailí na konci, len umocnilo veľmi príjemný pocit z celých majstrovstiev,“ opísal úspešnú misiu v meste pod Dubňom 16 – Filip Makónyi, mládežnícky reprezentant v ´šestkovom´ volejbale.

Noví republikoví šampióni mali aj zaujímavú divácku podporu. „Veru, mohli sme sa cítiť ako doma. Do Žiliny prišlo veľa Ružomberčanov. Bola tam naša celá rodina, takisto Jonášova a pricestovali aj kamaráti,“ vravel ďalej Makónyi, ktorý so svojim o rok mladším spoluhráčom sa možno ešte dvakrát predstavia tohto leta na piesku. „V Šamoríne na finálovom turnaji majstrovstiev SR mužov a žien 10. a 11. septembra sú naplánované reprízy finálových stretnutí kategórii U 16, U 18 a U 20. To už pôjde skôr o exhibičné zápasy. Ešte predtým, 20. a 21. augusta v Ružomberku bude turnaj A kategórie Summer beach tour. Aj tam by sme mali štartovať. Samozrejme, ak ma uvoľnia tréneri v mojom klube Cop Volley Trenčín, kde sa už rozbehla príprava na novú halovú sezónu,“ dodal od septembra druhák na Športovom gymnáziu pred hradom Matúša Čáka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia