Zmení M. Madleňák futbalovú adresu?

Zmení M. Madleňák futbalovú adresu?

RedakciaŠport28.4.2023

Do MFK Ružomberok prišiel v pätnástich rokoch z Oravana Oravská Jasenica. Bol súčasťou mládežníckeho družstva U 16, ktoré ovládlo I. ligu. V sezóne 2018/2019 Matej Madleňák vhupol do fortunaligového kolotoča. V ňom si už pripísal 92 zápasových čiarok. Dnes ťažko povedať, koľko ich ešte pribudne, ľavý ružomberský beh, ktorý si bez problémov zastane aj post na kraji zálohy, sa totiž dostal do vážneho hľadáčika účastníkov najvyššej českej futbalovej súťaže. Ako prvý o tom informoval iSport.cz.

Vieme, že o nášho hráča majú záujem Sigma Olomouc, Slovan Liberec a Baník Ostrava. Už pred časom nás o tom informoval Madleňákov agent Martin Štepanovský,“ uviedol športový manažér ružomberského klubu Milan Bezák.

Dvadsaťštyriročný futbalista, ktorý v „civile“ je poslucháčom posledného ročníka magisterského štúdia na Zdravotníckej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku, má pod Čebraťom platnú profesionálnu zmluvu ešte na ďalšiu sezónu. Všetko je však otvorené. „Ak z niektorého klubu príde konkrétna a reálna ponuka, určite sa vieme dohodnúť. Je aj v našom záujme, aby sa hráč ďalej rozvíjal,“ doplnil M. Bezák.

Madleňák vie, že za riekou Moravou sú okolo neho šumy, no to je viac menej všetko. „Hovoril som aj so svojim agentom, zatiaľ sa ešte nič nerieši,“ dal sa počuť mladý muž, len mimochodom laureát Jedenástky Fortuna ligy sezóny 2021/2022.

iSport.cz. tiež uvádza, že hodnota hráča v českej mene dosahuje takmer 10 miliónov korún.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia