Znovu pravý detský džavot na plavárni

Znovu pravý detský džavot na plavárni

RedakciaŠport11.5.2021

Keďže došlo k ďalšiemu uvoľneniu pandemických opatrení, už naraz môže byť vo vode, v našom prípade šestnásť ´decák´, čiže štyri v každej dráhe,“ rozhovoril sa očividne pozitívne naladený tréner Plaveckého oddielu Ružomberok Marek Langšádl.

Niektorí chlapci a dievčatá sa včera po polroku zvítali na ružomberskej plavárni. „Prišli aj viacerí naši členovia, ktorí od zatvorenia bazénov vlani v októbri, neboli v žiadnej ´bubline´, ani vôbec vo vode. Bolo to také špecifické. Niektorých som nespoznával, tak vyrástli. Išlo o milý návrat, deti mali z neho úžasnú radosť. V prvej várke boli tiež najmladší adepti, ich návrat sme riešili predovšetkým hravou formou. Mohli sa v bazéne vyšantiť, poskákať si i lovili nejaké predmety z vody. Aj so staršími pretekármi bolo treba začať úplne pomaly, napokon sami cítili, že to nefunguje tak, ako predtým. Počas dlhej pauzy sa cit pre vodu vytratil. Oni ´surovo´ vedia plávať, lenže potrebujú si postupne oprášiť všetky predchádzajúce návyky, obnoviť techniku. Najdôležitejšie je, že sme sa opäť dostali do vody,“ vysvetľoval ďalej Langšádl.

Pri dôležitom reštarte celkového chodu PO Ružomberok bolo tridsaťdva chalanov a „báb“. „Spracoval som harmonogram aj na ďalšie dni, aby sme bazén čo najrovnomernejšie rozdelili medzi našich členov,“ zdôraznil ružomberský tréner.

Uplynulý týždeň štyria plavci absolvovali krátky tréningový kemp v Poprade, ktorý vyvrcholil kontrolnými pretekmi mladšieho a staršieho žiactva stredoslovenskej a východoslovenskej oblasti. Na pódium pod Tatrami vystúpili mladšie žiačky Dominika Pažítková (druhá na 50 m v. sp. a 100 m v. sp. a tretia na 50 m motýlik) a Liliana Nováková (tretia na 100 m prsia) a staršia žiačka Ella Smoleková (tretia na 50 m prsia, 100 m prsia a 50 m motýlik). Štvrtým ružomberským účastníkom bol starší žiak Dominik Hancko, ktorý medzi 14 - ročnými chlapcami sa najlepšie umiestnil na 100 m prsia, kde v cieli dohmatol ako siedmy. „Mal som veľmi príjemný pocit, ´decká´ si to naozaj užili. Tešili sa tiež z ´medailičiek´ a ja spolu s nimi. Okrem Smolekovej, ktorá v októbri štartovala na Veľkej cene Žiliny, ostatní plávali v ´päťdesiatke´ prvýkrát od marca minulého roka. Po vyše roku si všetci v 50 m bazéne vylepšili osobné maximá,“ uviedol k popradskej misii Marek Langšádl.

Medailové umiestnenia: 11 – ročné dievčatá: Pažítková – 50 m v. sp. - 2. miesto 36,32, 100 m v. sp. - 2. 1:24,11, 50 m motýlik - 3. 40,37, 12 – ročné dievčatá: Nováková – 100 m prsia – 3. 1:36,75, 13 – ročné dievčatá: Smoleková – 50 m prsia – 3. 43,78, 100 m prsia – 3. 1:37,57, 50 m motýlik – 3. 36,48.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia