Zo šestkového volejbalu premostili na piesok

Zo "šestkového" volejbalu premostili na piesok

Ján SvrčekŠport18.5.2024

„Hneď po domácich majstrovstvách Slovenska v hale kadetov, teda po 12. máji, sme sa presunuli do areálu nášho plážového volejbalu, ktorý sa stále snažíme vylepšovať. Prvá brigáda bola 1. mája,“ začal s informáciami predseda VK One Ružomberok a tiež Beachvolleyballového clubu Ružomberok Tomáš Varga.

Takže na Klačne, v susedstve Fitness centra California, opäť, po zimnej výluke, ožívajú tri pieskové ihriská. „Vlani sme spravili bezbariérový hlavný vstup do areálu a momentálne chceme rovnakým spôsobom prepojiť plážový sektor s novými športoviskami, ktoré vznikli minulý rok, aby celkove išlo o bezbariérový areál. Ďalej sa robí na novej hráčskej zóne. Doteraz išlo o jednoduchý, provizórny stan. Ten by mala nahradiť pevná konštrukcia so strešnou krytinou. Areál si celkove žiada vynoviť, lebo aj zub času už tu čosi zanechal,“ priblížil nám najbližšie zámery Varga.

Ružomberský klub plážového volejbalu opäť čaká aj bohatá porcia na organizátorskom poli. „Takmer všetky turnaje regiónu Stred, zastrešované Slovenskou volejbalovou federáciou v kategóriách U 11, U 12, U 14 a U 16 budú v Ružomberku. Tiež nás čaká jeden turnaj v rámci majstrovstiev Slovenska U 20 i tradične ´áčkový´ mužov a žien. Rátame tiež s našimi vlastnými klubovými projektmi ako California Beach Cup a Family Beach Day. Myslíme aj na hobby plážistov,“ vymenoval podujatie z tohtoročnej termínovky Tomáš Varga.

Foto: facebook VK One Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia