Zo vzpieračských pódií

Zo vzpieračských pódií

RedakciaŠport13.9.2021

Šimon Strapec bol druhým najlepším slovenským reprezentantom na majstrovstvách Európy vo vzpieraní chlapcov do 17 rokov v poľskom meste Ciechanów. Člen Slávie Ružomberok v kategórii do 102 kg skončil trikrát šiesty – v dvojboji, v trhu i v nadhode. „Je to krásne umiestnenie, takisto vysoko treba ohodnotiť dosiahnuté výkony. Šimon, ktorý bol výborne pripravený, vo všetkých disciplínach posunul svoje doterajšie maximá. V dvojboji si osobný rekord zlepšil o sedem kilogramov,“ uviedol predseda TJ Slávia Marián Buschbacher.

Strapec, ktorý býva v Martinčeku a po Základnej škole v Likavke nastúpil na Športové gymnázium v Trenčíne, má ešte len šestnásť rokov, takže v rovnakej kategórii môže štartovať na kontinentálnom šampionáte aj o rok.

Na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov vo Veľkom Mederi mal Ružomberok dvoch pretekárov. Richard Kubala získal titul vo váhe nad 67 kg, keď v štvorboji dosiahol nasledované výkony – trojskok 505 cm, hod medicinbalom 785 cm, trh 38 kg a nadhod 54 kg. Filip Konfal do 61 kg skončil siedmy (480 cm – 715 cm – 21 kg – 32 kg).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia