Zosnulý biskup zavítal aj na ružomberský štadión

Zosnulý biskup zavítal aj na ružomberský štadión

RedakciaŠport31.10.2020

Veriacich na Slovensku túto stredu (28. októbra) zasiahol veľký smútok, keď v levočskej nemocnici zomrel spišský diecézny biskup Štefan Sečka, ktorý ako farár pôsobil aj v Liptovských Revúcach.

Niektorým sa pri tejto správe určite oprášila spomienka spred vyše dvoch rokoch (z 26. septembra 2018), keď kaplnku na ružomberskom futbalovom štadióne, ktorá je venovaná sv. Krištofovi oficiálne požehnali vrcholní predstavitelia katolíckej cirkvi – arcibiskup metropolita Košickej arcidiecézy Bernard Bober a spišský biskup Štefan Sečka. Prítomný bol tiež košický pomocný biskup Marek Forgáč, ružomberský dekan Dušan Škrabek či ďalší kňazi.

Pred týždňom som žehnal hokejové šatne na zimnom štadióne v Levoči. Šport považujem za dôležitý rozmer života človeka. Nie nadarmo sa hovorí – v zdravom tele zdravý duch. Najviac ma teší, keď sa pohybu venuje mládež. Strašne rád chodím medzi mladých ľudí. Jednak omladnem, no spoznám aj ich problémy, takže pri nich sa učím,“ uviedol pri prehliadke futbalového stánku Ruže veľmi pozitívne naladený Štefan Sečka, ktorý navštívil aj kabínu A mužstva, kde sa zvítal s vtedajšími hráčmi i realizačným tímom.

Hlavný „domáci pán“, majoritný majiteľ MFK Ružomberok Milan Fiľo pri vzácnej chvíli vysvetlil prečo je kaplnka zasvätená práve sv. Krištofovi. „Bol to mučeník, ktorý je patrónom cestovateľov, turistov i športovcov. Je to taký symbol, navyše v katolíckom meste. My nechceme, aby sme rovnako trpeli, ale ani v kaplnke nebudeme hľadať víťazstvá. Je to miesto, kde si človek ide oddýchnuť, poďakovať za zdravie, za to, že slušne žije a že nerobíme zle jeden druhému.“

Posledná rozlúčka s otcom biskupom bude 3. novembra v Spišskej Kapitule.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia