Zostrelená Ruža (aj) na Záhorí

Zostrelená Ruža (aj) na Záhorí

Ján SvrčekŠport4.11.2023

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v Niké lige tretí zápas v rade a druhý pod novým trénerom Olřichom Smetanom, v Skalici 0:1. Vzhľadom na priebeh stretnutia i šance, ide trošku o krutý výsledok pre hostí.

Ďalší vývoj zápasu výrazne ovplyvnil náš vlastný gól,“ uviedol ružomberský kouč. V 21. minúte brankár hostí Frühwald zvládol štipľavý projektil Rudzana z hranice „veľkého vápna“, no o chvíľu na to sa skóre menilo. Stopér Liptákov Gabriel, po centri Smékala, si nešťastne usmernil loptu do vlastnej brány – 1:0. Neskôr sa ukázalo, že išlo o kľúčový moment na Záhorí.

Ružomberčania sa v ďalšom priebehu snažili zmeniť dejiny duelu, v prvom i v druhom polčase. Či už to v úvodnej polke bol Chobot alebo Gerec, v druhej hlavne dvakrát Šefčík a v jednom prípade Luterán, no ani v treťom „majstráku“ neskórovali. V druhej štyridsaťpäťminútovke vytiahli aj veľmi slušnú, hoci krátku, ofenzívnu pasáž, lenže v závere, keď sa čakal ich tlak, žiadny neprišiel a Skalica si najtesnejšie víťazstvo ustrážila.

Oldřich Smetana, tréner Ružomberka: „Chalani do zápasu nestúpili zle, mali častejšie loptu na kopačkách. Avšak, náš najväčší problém bol udržať si loptu aj v poslednej tretine ihriska a tým si vytvoriť stálejší tlak a nejaké väčšie šance. Po inkasovanom góle, bolo nutné sa viac otvoriť, a tak sa domácim ponúkli aj okná v obrane, vhodné na protiútoky. Z nejakého tlaku v druhom polčase sme vyťažili akurát žrď. V závere, v snahe niečo s výsledkom spraviť, išiel na hrot aj Ján Maslo. Už sa však vypadli z rytmu. Koncovku stretnutia sme mali zvládnuť inak.“

MFK Skalica - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 21. Gabriel (vlastný). Žlté karty: Smékal, Podhorin, Rudzan - Malý. Rozhodovali: Ziemba - Ferenc, Bobko – 871 divákov.

Skalica: Junas - Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan - Haša (64. Sobczyk), Smékal, Nagy, Mášik (71. Hollý) - Morong, Gaži (86. Matejov)

Ružomberok: Frühwald - Selecký, Malý, Gabriel, Luterán (86. Úradník) - Gerec (61. Tučný), Chobot (46. Chrien), Múdry - Šefčík, Hladík (80. Maslo), Lavrinčík.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia