Zraz reprezentantiek v Ružomberku

Zraz reprezentantiek v Ružomberku

RedakciaŠport4.2.2020

V pondelok poobede o štvrtej mali zraz v Penzióne Sidorovo, aby večer absolvovali prvý spoločný tréning v ružomberskej Koniarni. Dnes (4. februára) už basketbalové reprezentantky zaberali dvojfázovo.

V prvom rade sa musíme vrátiť k prvému kvalifikačnému zápasu o postup na ME v Győri s Maďarskom, ktorý nám výsledkovo nevyšiel (59:73). V tom stretnutí bolo veľa vecí, čo treba zlepšiť a tak nastaviť družstvo, aby ďalšie tri kvalifikačné duely už zvládlo úspešne. Pozvali sme tiež nové hráčky, sme zvedaví ako zapadnú do družstva a ako sa ukážu v tréningovom procese takejto úrovne. Celkove našim zámerom je rozšíriť okruh reprezentantiek, aby národný tím nebol len o siedmich-ôsmich dievčatách. Chceme, nech viac hráčok má zodpovednosť za reprezentáciu krajiny a cíti určitú spolupatričnosť,“ vysvetľoval kouč Sloveniek a zároveň klubový tréner ružomberských žien Juraj Suja.

Na otázku, prečo si pre prípravný kemp zvolil Ružomberok, Suja odvetil: „Ja som tu rád. Ružomberok je v strede Slovenska, máme dobré podmienky na tréning, takisto sme spokojní s ubytovaním a stravovaním. V neposlednom rade odtiaľto je tiež náš lekár Ján Meszároš a fyzioterapeutka Alžbeta Dutková.“

S reprezentačným výberom „fungujú“ aj štyri hráčky Ruže Miroslava Mištinová, Nikola Dudášová, Radka Stašová a Alica Moravčíková. Kvôli zraneniu a následnej operácii meniskusu vypadla Michaela Feketeová, no prišla sa s kolegyňami zvítať. V „šestnástke“ sme zahliadli tiež odchovankyňu Ružomberka Veroniku Remenárovú i ďalšiu bývalú hráčku MBK Timeu Sujovú, manželku reprezentačného kormidelníka. „Ostatné hráčky z klubu momentálne trénujú s mojim asistentom Michalom Porubčanom. Vo štvrtok odohráme modelovaný zápas proti Ružomberku, ktorý bude mať k dispozícii aj reprezentantky,“ dodal Suja.

Samozrejme, je to zmena, aj spestrenie, ale nie dáke radikálne. Hala tá istá, tréner rovnaký, veľa ´báb´ z klubovej šatne, ale vítam takýto kemp. Veď prišli aj hráčky, ktoré som dlhšie nevidela, čo ma len teší. Navyše, na tréningu sa dajú postaviť až tri päťky, kým v klube si nemôžeme ani poriadne zahrať päť na päť,“ vyznala sa nám ružomberská kapitánka Mištinová.

Aj Nikole Dudášovej sa reprezentačný blok zalieča. „Super oživenie. Podľa mňa je to iné ako v klube, nové spoluhráčky i nové úlohy na ihrisku.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia