Žreb predkola Slovnaft Cupu

Žreb predkola Slovnaft Cupu

RedakciaŠport9.7.2021

Na 24. a 25. júla je naplánované predkolo 53. ročníka Slovenského pohára vo futbale. V ňom sa predstavia aj tri mužstvá z Ružomberského okresu – Liptovská Štiavnica vycestuje do Oravskej Jasenice, Švošov privíta Diviaky a Likavka vyzve Rosinu.

Do Slovnaft Cupu sa prihlásilo 226 tímov. Účastníci dvoch najvyšších súťaží sa pripoja v 2. kole. Trinásť amatérskych mužstiev je priamo nasadených do 4. kola, pretože v lanskej edícii boli práve pred jeho bránami zo súťaže stiahnuté a na základe nového vyžrebovania kvôli pandemickým opatreniam pokračovali iba prvoligisti a druholigisti. Do tejto skupiny patrí aj dnes už štvrtoligový OŠK Bešeňová.

V predkole na zelené trávniky vybehne 178 tímov z regionálnych a oblastných súťaží. Potom je na programe ešte osem kôl, pričom predkolo a 1. kolo je založené na regionálnom princípe. Následne sa vytvorí pavúk, ktorý bude platný pre ďalšie dve kolá. Od štvrtého kola už dvojice určuje žreb.

Predkolo – 25. júla: Oravan Oravská Jasenica (V. liga) – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica (III. liga), OŠK Švošov (V. liga) – ŠK Dynamo Diviaky (IV. liga), OŠK Likavka (V. liga) – OŠK Rosina (IV. liga).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia