Zrelí páni opäť za pingpongové stoly

Zrelí páni opäť za pingpongové stoly

RedakciaŠport19.12.2019

Prvý diel písal v roku 1986 v Černovej za účasti 15 hráčov v jednej vekovej kategórii. Potom veľmi rýchlo začal košatieť. V sobotu (21. decembra) to už bude 34. ročník Stolnotenisového turnaja veteránov Liptova, podujatia, ktoré pri zrode bolo svojim spôsobom priekopníckym podnikom na Slovensku.

Organizátori liptovskej „celuloidovej“ veteraniády, ktorá má aj svoju vlastnú hymnu, sa pravidelne striedajú, teraz hostiteľom bude ŠKST Ružomberok vo svojej herni na Žilinskej ceste.

Už tradične pôjde viac – menej o celodenný maratón so začiatkom o 9:00 hod. Za siedmimi stolmi sa bude hrať v štyroch mužských kategóriách: od 40 do 49, do 59, do 69 na nad 70 rokov a v dvoch open: 50 – 59 a nad 60 rokov.

Turnaj, ktorý je tiež milou spoločenskou udalosťou a „stretávkou“ starých – známych, sa vlani konal v Ľubochni v rámci osláv šesťdesiatročnice „malej loptičky“ v obci. Prilákal 54 hráčov zo všetkých kútov liptovského regiónu.

Každý rok sa aktualizuje absolútne historické poradie. Tomu stále tróni už zosnulý Miroslav Kasanický (ŠKST Ružomberok), pred Vojtechom Olosom (OŠK Havran Ľubochňa) a Ľubomírom Tužinským (ŠKST Ružomberok).

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia